• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Monday, 13 January 2020 r., Kultura

  Spotkanie Noworoczne

  12 stycznia 2020 r. w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie po raz drugi odbyło się Spotkanie Noworoczne. Na zaproszenie gospodarza Gminy Gdów Zbigniewa Wojasa licznie odpowiedzieli mieszkańcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

  Tegoroczny program artystyczny składał się z trzech części, w pierwszej usłyszeliśmy najpiękniejsze kolędy w wykonaniu grup działających pod patronatem Centrum Kultury w Gdowie: Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Gdów, chórów: Tutte le Corde, Serenada oraz Zespołu Tańca i Śpiewu „Małe Zręczyce”, który wystąpił w towarzystwie „Kapeli Zręczyckiej”. W kolejnej części Wójt Gminy Gdów – Zbigniew Wojas zaprezentował i omówił najważniejsze wydarzenia roku 2019, a następnie rozpoczęła się część karnawałowa. Podczas niej zaprezentowali się laureaci Festiwalu Piosenek Andrzeja Zielińskiego z 2018 i z 2019 roku. Wystąpiła Gabriela Fortuna oraz Podopieczni Fundacji Wspierania Kultury „Młode Talenty”. Publiczność usłyszała największe przeboje „Abby” w wykonaniu młodych, utalentowanych artystów.

  Podobnie jak w roku poprzednim Noworocznemu Spotkaniu przyświecał szczytny cel.  Wolontariusze zbierali środki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a w hali sportowej mieścił się gdowski sztab. W całej akcji brało udział ok. 80 Wolontariuszy z Gdowa, Sobolowa i Łapanowa. Dzięki ich zaangażowaniu oraz przy współpracy z Automobilklub Galicyjski Tor Podolany- Mała Finlandia udało się zebrać rekordową ilość środków, wynoszącą 74 806,30 zł ( 30 013,78 zebrano w czasie akcji Rajdowa WOŚP).

  Wójt Gminy Gdów podziękował wszystkim Wolontariuszom za zaangażowanie i pracę, Centrum Kultury za przygotowanie części artystycznej, a organizacjom pozarządowym za włączenie się w przygotowanie poczęstunku. Następnie wszyscy zgromadzeni na scenie wspólnie z Gospodarzem tegorocznego wydarzenia złożyli uczestnikom spotkania życzenia noworoczne.

  Na zakończenie wspólnie zaśpiewano piosenkę „Happy New Year”, a w hali sportowej zabłysło „Światełko do Nieba”.

  Centrum Kultury w Gdowie

  FOTORELACJA

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05