• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Wednesday, 13 November 2019 r., Kultura

  Spotkanie z KGW

  Wczoraj w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie z udziałem Kół Gospodyń Wiejskich, podczas którego podsumowano ostatnie wydarzenia kulturalne z udziałem KGW oraz dyskutowano o planach na najbliższe miesiące.

  Największym wydarzeniem kulturalnym tej jesieni z udziałem KGW był Festiwal Podpłomyka Plebańskiego. Goście mogli nabyć chleby wiejskie, ciasta, tradycyjne produkty przygotowane według dawnych receptur. Ponadto, dla wszystkich uczestników Festiwalu przygotowana została degustacja tradycyjnego Podpłomyka Plebańskiego oraz śniadania ks. Karola. Do specjalnie przygotowanego namiotu zaprosiły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Niegowici,  które częstowały podpłomykami. Można było również zapoznać się z historią produktu, zobaczyć dokumenty potwierdzające związki tej potrawy z osobą ks. Karola Wojtyły…

  Podczas wczorajszego spotkania podsumowano także ostatnie miesiące funkcjonowania lokalnego targowiska „Mój Rynek”. Główną misją tego miejsca jest łączenie ludzi – lokalnych producentów żywności i innych towarów z klientami. W okresie zimowym Koła Gospodyń Wiejskich zapowiedziały mniejszą aktywność, ale pozostali wystawcy deklarują swój cotygodniowy udział. Miejmy nadzieje, ze pogoda nie odstraszy wystawców i ich klientów. Targowisko „Mój Rynek” wyróżnia się tym, że jest tam:
  BEZPOŚREDNIO - wszystkie produkty pochodzą od wytwórców, którzy własnoręcznie uprawiają, hodują i produkują żywność i inne towary (np. rękodzieło, twórczość ludową, sadzonki roślin, drobne rzemiosło)
  NATURALNIE - sprzedawana żywność i pozostałe towary są zdrowe i naturalne, bez rozmaitych polepszaczy, wytwarzane metodami tradycyjnymi
  LOKALNIE - towary pochodzą z okolicznych gospodarstw, ogrodów, pasiek, plantacji czy upraw; oferują je nasi rolnicy, sadownicy, ogrodnicy, plantatorzy, pszczelarze, gospodynie, przetwórcy czy drobni rzemieślnicy działających w okolicy

  Spotkanie było też okazją do zaplanowania wydarzeń kulturalnych na najbliższy czas. Ustalono, że tegoroczny kiermasz świąteczny odbywający się na placu przed Urzędem Gminy będzie dwudniowy (22 – 23 grudnia). Szczegóły niebawem. Kolejnym wydarzeniem będzie m.in. spotkanie noworoczne z udziałem organizacji społecznych i mieszkańców. Wstępnie zaplanowano je na 12 stycznia 2020 roku w Gminnej Hali Sportowej.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05