• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Wednesday, 14 February 2018 r., Informacje

  Spotkanie z przedsiębiorcami

  Właściciele firm różnych branż prowadzący działalność gospodarczą na terenie gminy Gdów odpowiedzieli na zaproszenie wójta Zbigniewa Wojasa i wzięli udział w spotkaniu noworocznym.

  W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni gości, wśród których byli m.in. Stanisław Bisztyga - Wiceprezes Zarządu Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Starosta Wielicki Jacek Juszkiewicz, szefowie powiatowych służb i inspektoratów tj. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Joanna Zymon oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wieliczce Tadeusz Mysiński, Iwona Warchał z Centrum Wolontariatu w Podolanach, a także sportowcy: Uczniowski Klub Sportowy Gryf Gdów oraz Franciszek Liszka wraz z rodzicami.

  Spotkanie było okazją do zaprezentowania przedsiębiorcom informacji dotyczących m.in. najważniejszych przedsięwzięć podjętych i realizowanych w 2017 roku oraz planów i zamierzeń samorządu gminnego na najbliższe miesiące i lata. Ponadto, wójt Zbigniew Wojas w swoim wystąpieniu przedstawił zaktualizowany harmonogram prac przy budowie drugiego etapu obwodnicy Gdowa, a także omówił temat dotyczący zagospodarowania terenów wzdłuż rzeki Raby na cele rekreacyjne. Omówione zostały także różnorodne możliwości pozyskania przez przedsiębiorców dofinansowań na rozwój działalności gospodarczej m.in. z Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego czy Lokalnej Grupy Działania „Dolina Raby”. Ponadto, Iwona Warchał podsumowała ubiegłoroczną akcję charytatywną mającą na celu wsparcie rodziny niepełnosprawnego Marcina Pędzika z Kunic, a także zaprosiła do wsparcia tegorocznej zbiórki organizowanej dla Łukasza Mardosza z Niewiarowa. Jako ostatni zaprezentowali się sportowcy. Opowiadali oni o dotychczasowych osiągnięciach oraz planach na przyszłość, a także możliwościach nawiązania współpracy. Następnie przyszedł czas na swobodną dyskusję, a także szczegółowe omówienie obszarów interesujących poszczególnych gości.

  Po zakończeniu oficjalnej części spotkania odbył się bal z udziałem przedsiębiorców. Z zebranych podczas zabawy funduszy zostały pokryte koszty organizacji balu, a pozostałe pieniądze przekazano na rehabilitację niepełnosprawnego Łukasza Mardosza z Niewiarowa.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05