• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Wednesday, 13 March 2019 r., Informacje

  Strażacy odnowili uprawniania

  Kilkunastu strażaków OSP z Gminy Gdów zdobyło ponownie uprawnienia w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zajęcia i egzaminy odbywały się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Marszowicach.

  Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia zaświadczenie o uzyskaniu tytułu Ratownika jest ważne przez okres 3 lat od daty jego wydania. Po upływie tego okresu należy ponownie przystąpić do egzaminu celem uzyskania nowego zaświadczenia (tzw. recertyfikacja KPP). Egzamin teoretyczny przeprowadzany został w formie testu zawierającego 30 pytań. Zadania testowe wybrano spośród pytań opracowanych przez Centrum Egzaminów Medycznych. Z kolei egzamin praktyczny obejmował wykonanie czynności sprawdzających praktyczne postępowanie w ramach udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Tematyka szkolenia i egzaminu obejmowała m.in. wykonywanie podstawowych zabiegów ratujących życie, resuscytację (dorosłych, dzieci, niemowląt), obsługę defibrylatora, postępowania w przypadku wystąpienia urazów mechanicznych i obrażeń (złamania, zwichnięcia, skręcenia, krwotoki, obrażenia klatki piersiowej, brzucha, kręgosłupa, głowy i kończyn), inne stany nagłe….

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05