• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Thursday, 19 November 2020 r., Informacje

  Szkoła w Książnicach ma czystszą i zdrowszą wodę!

  Na przełomie października i listopada br. Szkoła Podstawowa im. Świętej Kingi w Książnicach otrzymała nowoczesne multifunkcyjne urządzenie do uzdatniania wody.

  Dzięki środkom finansowym zgromadzonym przez Radę Rodziców Szkoły w Książnicach oraz dodatkowemu wsparciu Wójta Gminy Gdów – p. Zbigniewa Wojasa zamontowane urządzenie oczyszcza wodę w całym budynku.

  Zasadą działania urządzenia jest uzdatnianie wody poprzez: odżelazianie, zmiękczanie i odmanganianie wody. W urządzeniu tym woda przepływa przez złoże Ecomix A, które regenerowane jest roztworem solanki. Proces uzdatniania wody polega na usuwaniu twardości, żelaza, manganu, jonu amonowego i zanieczyszczeń organicznych wody pitnej.

  Pomimo obecnie panującej sytuacji pandemicznej wierzymy, że czystsza woda w kranach szkolnych wpłynie na zdrowie naszych uczniów, nauczycieli i pracowników już od pierwszych dni powrotu do stacjonarnego uczenia się, co mamy nadzieję, stanie się jak najszybciej.

  Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców, która była pomysłodawcą i głównym fundatorem zamontowania urządzeń filtrujących w szkole. Dziękujemy także osobom zaangażowanym przy pracach instalacyjnych, gdyż dzięki ich staraniom woda w szkolnych kranach jest już czystsza i zdrowsza. Podziękowania składamy także władzom Gminy Gdów – Panu Wójtowi Zbigniewowi Wojasowi, który docenił inicjatywę i wsparł ją dodatkowymi środkami.

  Wszystkim użytkownikom natomiast życzymy smacznej i zdrowej wody.

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Książnicach

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05