• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Sunday, 10 December 2017 r., Sport

  Sztafety z Gdowa w kolorze złota i srebra

  W ostatnich dniach rozegrane zostały eliminacje powiatowe, a następnie wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych. Ogromne sukcesy w zawodach odnieśli młodzi sportowcy z Gdowa.

  W Parku Mickiewicza w Wieliczce odbyły się eliminacje powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Na starcie stanęło dziewięć sztafet dziewcząt i chłopców, reprezentujących 5 gmin powiatu wielickiego z rocznika 2005 i młodsi  (łącznie 180 uczniów).

  Zgodnie z regulaminem Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego, zespół składał się z dziesięciu reprezentantów jednej szkoły, na dystansach: 800m-dziewczęta, 1000m- chłopcy, gdzie awans do zawodów wojewódzkich uzyskają dwa najlepsze zespoły z powiatu wielickiego.

  Bezkonkurencyjna okazała się sztafeta chłopców ze Szkoły Podstawowej w Gdowie, która zdobyła złote medale i tytuł Mistrzów Powiatu Wielickiego, pozostawiając za sobą ekipy z Niepołomic i Węgrzc Wielkich.

  Natomiast wśród  dziewcząt walka trwała do ostatniej zmiany, na której sztafeta z Gdowa musiała uznać wyższość drużyny z Niepołomic, zdobywają tym samym srebrne medale i tytuł Wicemistrzyń Powiatu Wielickiego.

  W złotej sztafecie chłopców startowali: kapitan Jan Pisarski, Radosław Sroka, Hubert Musiał, Antoni Pisarski, Jakub Nowak, Konrad Uryga, Krzysztof Karteczka, Kamil Ruman, Kacper Tatko, Krystian Spytek, Adrian Kulig.

  Srebrna sztafeta dziewcząt to: kapitan Aneta Tokarz, Karolina Dominek, Aleksandra Woźniak, Emilia Zabdyr, Kamila Feliks, Kaja Kęsek, Gabriela Dydeńska, Arleta Zając, Julia Strojna, Natalia Daniel, Anna Woźniak. 

  Opiekunami młodych biegaczy podczas zawodów powiatowych byli  Dariusz Mulik i Janusz Bagiński, natomiast medale, puchary i dyplomy dla najlepszych sztafet  ufundował organizator zawodów Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Wieliczce.

  Gdowskie sztafety reprezentowały powiat wielicki w zawodach wojewódzkich,  które zostały rozegrane w Nowym Targu.

  W finale wojewódzkim w sztafetowych biegach przełajowych  dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Na starcie stanęło 34 sztafety dziewcząt i chłopców, reprezentujących 22 powiaty województwa małopolskiego z rocznika 2005 i młodsi (łącznie 340 uczniów).

  Rewelacyjnie w zawodach spisała się sztafeta chłopców ze Szkoły Podstawowej w Gdowie, która zdobyła srebrne medale i tytuł Wicemistrzów Województwa Małopolskiego, ulegając tylko Szkole Mistrzostwa Sportowego z Zakopanego.

  W srebrnej sztafecie chłopców startowali: kapitan Jan Pisarski, Radosław Sroka, Hubert Musiał, Antoni Pisarski, Jakub Nowak, Konrad Uryga, Adrian Kulig, Kamil Ruman, Kacper Tatko, Krystian Spytek oraz rezerwowy Krzysztof Karteczka.

  Warto również nadmienić, że w finale wojewódzkim startowała także sztafeta dziewcząt SP Gdów, która wywalczyła 14 miejsce w gronie 34 sztafet województwa małopolskiego.

  Sztafeta dziewcząt startowała w składzie: kapitan Aneta Tokarz, Karolina Dominek, Aleksandra Woźniak, Emilia Zabdyr, Kamila Feliks, Kaja Kęsek, Anna Woźniak, Arleta Zając, Julia Strojna, Natalia Daniel oraz rezerwowa Gabriela Dydeńska. 

  Puchary, medale oraz dyplomy zwycięskim sztafetom wręczał prezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie Pan Waldemar Gramek.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05