• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Friday, 12 May 2017 r., Oświata

  „Tydzień z gen. Józefem Hallerem”

  Społeczność Szkoły Podstawowej w Pierzchowie uczestniczyła w projekcie pn. "Służba Ojczyźnie jest moim prawem - za przykładem gen. Józefa Hallera".

  Głównym celem projektu jest podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej oraz promowanie i kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży poprzez nowatorskie upowszechnianie wiedzy historycznej związanej z "Błękitną Armią" i generałem Józefem Hallerem. Projekt w całości poświęcony przez Senat RP generałowi Józefowi Hallerowi - przypada dokładnie w roku 2017 - setną rocznicę utworzenia Błękitnej Armii. To ten wybitny polski dowódca i polityk połączył uczestników, którzy podjęli różne wyzwania projektowe, aby zrealizować postawione przed nimi ww. cele.

  Sposobem na upowszechnianie wiedzy o tej wybitnej postaci i "Błękitnej Armii" były działania podejmowane w ramach "Tygodnia z gen. Józefem Hallerem". Udział w projekcie wymagał od jego uczestników nie tylko zapoznania się z historią "Błękitnej Armii" i życiorysem gen. Józefa Hallera, ale także ich kreatywnego przedstawienia poprzez organizację gier, konkursów, prelekcji i innych działań aktywizująco-poznawczych.

  W tygodniu z gen. Józefem Hallerem wzięła udział społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej w Pierzchowie. W ciągu tych kilku dni przeprowadzono konkurs plastyczny zwieńczony wystawą prac, zorganizowano prace grupowe, lekcje historii z wykorzystaniem technologii multimedialnej oraz prelekcje o życiu i działalności generała przygotowane przez uczniów klasy 7 dla młodszych koleżanek i kolegów. Udział w projekcie przypominać będzie gazetka ścienna, poświęcona Józefowi Hallerowi i jego Błękitnej Armii, przygotowana specjalnie z tej okazji przez uczniów klasy 7.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05