• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Wednesday, 31 July 2019 r., Kultura

  W Fałkowicach jak w raju!

  W ciągu ostatnich miesięcy tereny nad Rabą w Fałkowicach zmieniły się nie do poznania. Wszystko dzięki determinacji i pracy społecznej mieszkańców, którzy przy wsparciu Gminy Gdów stworzyli tam kolorową i pachnącą łąkę kwiatową.

  Wszystko zaczęło wiosną, kiedy grupa mieszkańców Fałkowic odpowiednio przygotowała ziemię, a następnie obsiała ją. Przez ostatnie miesiące z ogromnym zaangażowaniem dbała o rosnące kwiaty jak o rośliny w własnym, przydomowym ogródku. Pojawiające się chwasty od razu znikały, a teren był na bieżąco pilnowany i porządkowywany. Efekty pracy mieszkańców cieszą obecnie oko niejednego gościa.

  Dodatkowo fałkowicka łąka kwietna ma też walor ekologiczny. W ostatnich dniach powstały na niej „hotele” dla pszczół i owadów wykonane m.in. przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzanach. Łąka jest również doskonałym miejscem na zorganizowanie spotkań edukacyjnych dla dzieci. W pierwszej prelekcji zatatuowanej „Miododajne łąki kwietne” wzięli udział najmłodsi mieszkańcy Fałkowic oraz dzieci ze świetlicy środowiskowej w Zagórzanach.

  Łąka kwietna w Fałkowicach

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05