• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Tuesday, 8 August 2017 r., Informacje

  W obronie całodobowej opieki medycznej!

  Od 1 października br. mieszkańcy Gminy Gdów stracą najprawdopodobniej możliwość korzystania na dotychczasowych zasadach z nocnej i świątecznej opieki lekarskiej świadczonej obecnie w Ośrodku Zdrowia w Gdowie. Aby temu zapobiec Gminy Gdów, Kłaj i Niepołomice podjęły wspólne działania mające na celu zachowanie dotychczasowych zasad funkcjonowania dyżurów lekarskich i pielęgniarskich.

  Jesienią wejdzie w życie zmieniona Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych uchwalona 23 marca 2017 r. Według nowych przepisów pomocą chorym nocą oraz w weekendy i inne dni świąteczne mają zajmować się niemal wyłącznie szpitale, a pomoc medyczna niesiona obecnie mieszkańcom w lokalnych przychodniach zostanie zlikwidowana.

  O nadchodzącym problemie kilkukrotnie informował już Dziennik Polski:
  Pacjenci pełni niepokoju
  Lekarze będą na miejscu?
  Niepołomice, Kłaj, Gdów. Nie ma zarządzenia w sprawie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

  W związku z zapowiadanymi zmianami Wójt Gminy Gdów, Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice oraz Wójt Gminy Kłaj skierowali wspólne pismo do Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczące dostępu mieszkańców ww. gmin do świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Apelują oni o zachowanie dyżurów lekarskich i pielęgniarskich na dotychczasowych zasadach, a głównym argumentem przemawiającym za takim rozwiązaniem jest brak szpitala na terenie Powiatu Wielickiego, który mógłby świadczyć opiekę całodobową. Najbliższe tego typu placówki znajdują się dopiero w Myślenicach, Krakowie czy Bochni.

  W obronę całodobowej opieki medycznej gospodarze poszczególnych gmin zachęcają także samych mieszkańców. Przygotowane zostały listy poparcia w obronie całodobowej opieki medycznej, których preambuła brzmi następująco:
  My, mieszkańcy gmin: Gdów, Niepołomice oraz Kłaj, świadomi wagi naszego bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, wyrażamy swój sprzeciw wobec zmianom prawodawstwa, w efekcie których całodobowe dyżury medyczne świadczone będą przez szpitale oddalone od naszych domów o nawet kilkadziesiąt kilometrów.

  Podpisy będą zbierane do 18 sierpnia 2017 roku m.in. w:
  Ośrodku Zdrowia w Gdowie,
  Ośrodku Zdrowia w Niegowici,
  Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej,
  Urzędzie Gminy Gdów.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05