• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Friday, 3 August 2018 r., Oświata

  Więcej miejsc w przedszkolu

  Gmina Gdów realizuje projekt, w ramach którego w Przedszkolu w Gdowie powstały dodatkowe oddziały dla maluchów. Ponadto, na najmłodszych czeka szeroka oferta gier, zabaw, zajęć rozwijających, stymulujących rozwój…..

  W ramach zadania zostały zaadoptowane na potrzeby przedszkolaków i odpowiednio doposażone pomieszczenia w budynku dotychczasowego Gimnazjum – mówi Wójt Zbigniew Wojas. Utworzono tam dwa oddziały dla 45 dzieci, w tym jeden integracyjny - dodaje.

  Ponadto, projekt obejmował dostosowanie istniejących miejsc przedszkolnych do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami poprzez zakup pomocy dydaktycznych i doposażenie oddziałów.

  Działania obejmują także rozszerzenie oferty zajęć dodatkowych dla maluchów (gimnastyka korekcyjna, zajęcia logopedyczne, zajęcia terapeutyczno – wyrównawcze, zajęcia rozwijające umiejętność uczenia z wykorzystaniem narzędzi i technologii cyfrowych, gry i zabawy matematyczno -logiczne, zajęcia rozwijające zainteresowania j. angielskim, zajęcia rozwijające kompetencje matematyczno – przyrodnicze, zajęcia rozwijające kompetencje społeczno- emocjonalne, zajęcia stymulujące rozwój psychoruchowy) oraz doskonalenie umiejętności, kompetencji lub kwalifikacji nauczycieli (studia podyplomowe), kursy kwalifikacyjne, szkolenia.

  Całkowita wartość projektu pn. „Idę do przedszkola - rozszerzenie działalności oraz wzbogacenie oferty edukacyjnej przedszkola w Gdowie” wynosi 1 169 250,00zł. Dofinansowanie to 993 250,00zł. (15 % wartości projektu). Zadanie współfinansowane jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. Projekt będzie realizowany do 31 grudnia 2019r.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05