• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Saturday, 9 June 2018 r., Sport

  Wspólny cel

  Gmina Gdów oraz LKS Gdovia Gdów rozpoczynają wspólne działania zmierzające do przeniesienia boiska i siedziby Klubu na teren w sąsiedztwie Kompleksu Sportowego ORLIK i Gminnej Hali Sportowej w Gdowie.

  Boisko zlokalizowane przy ruchliwej ulicy, mała ilość miejsc parkingowych wokół obiektu, brak możliwości powiększenia terenu, skromne zaplecze – to wszystko sprawia, że obecna lokalizacja Klubu (przy ul. Krakowskiej) nie sprzyja rozwojowi sportu. Stąd też zrodził się pomysł, by siedzibę przenieść w okolice istniejącego kompleksu sportowo-oświatowego przy ul. Szkolnej. W ostatnich dniach list intencyjny w tej sprawie podpisali: w imieniu Gminy Gdów - Wójt Zbigniew Wojas, a w imieniu Zarządu Ludowego Klubu Sportowego Gdovia Gdów – Prezes Stanisław Wydrych.

  „W związku ze stałym rozwojem Klubu Sportowego Gdovia Gdów, tworzeniem nowych grup szkoleniowych dzieci i młodzieży oraz potrzebą powiększenia i unowocześnienia istniejącej bazy sportowej sygnatariusze niniejszego listu  wyrażają wolę wspólnego  podjęcia  działań  zmierzających do przeniesienia siedziby  i boiska Ludowego Klubu Sportowego GDOVIA GDÓW na teren zlokalizowany w sąsiedztwie Kompleksu Sportowego ORLIK i Gminnej Hali Sportowej w Gdowie. Zmiana lokalizacji pozwoli na stworzenie dogodnych  i bezpiecznych warunków do uprawiania sportu dla najmłodszych piłkarzy i ich rodziców, grup młodzieżowych, a także seniorów oraz kibiców i sympatyków LKS Gdovia. Nowe miejsce będzie miało zapewnioną niezbędną infrastrukturę, parkingi, trybuny oraz zaplecze sportowe, szkoleniowe, sanitarne, biurowe, rekreacyjne co jest konieczne do stałego rozwoju Klubu, by piłkarze mogli osiągać coraz to lepsze wyniki i piąć się w ligowych tabelach” – napisano w liście.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05