„Popołudnie z psiakiem”

Już w niedzielę, 17 października, zapraszamy miłośników zwierząt ze swoimi pupilami na „Popołudnie z psiakiem”. Spotkajmy się na gdowskim Zarabiu, by pochwalić się swoimi czworonożnymi przyjaciółmi, a dodatkowo przygotowaliśmy kilka atrakcji.

Od godziny 14:00 uczestnicy wydarzenia będą mogli bezpłatnie zaczipować swoje zwierzęta (akcja adresowana jest wyłącznie do mieszkańców Gminy Gdów). Dzięki temu po znalezieniu zagubionego zwierzaka w prosty sposób będzie można dotrzeć do jego właściciela. Czip jest niewiele większy od ziarenka ryżu. Wszczepia go lekarz weterynarii pod skórę zwierzęcia. Sam zabieg dla psa jest bezpieczny i prawie bezbolesny. Czip zawiera 15-cyfrowy kod, po jego odczytaniu i wprowadzeniu do bazy zwierząt oznakowanych znajdziemy dane dotyczące cech psa i dotyczące jego właściciela.

Ponadto będziemy gościć Schronisko w Borku - Fundacja Straż Obrony Praw Zwierząt. Dzięki temu będzie możliwość adopcji zwierząt.

Swój udział zapowiedziało też Centrum Szkolenia Psów GALIA z Huciska (www.szkolagalia.pl) oraz Centrum Wolontariatu w Podolanach, które zorganizuje zbiórkę karmy i akcesoriów dla zwierząt (konserwy, sucha karmę dla psów i kotów, smycze, obroże, kagańce, miski aluminiowe, koce, ręczniki). Dodatkowo będą dystrybuowane darmowe pakiety niezbędne do sprzątania po swoim psie.

Dla miłośników psów i aktywności na świeżym powietrzu polecamy MINI - DOGTREKKING. Start indywidualny o godz. 15:00, a trasa marszu zostanie poprowadzona ścieżką pieszo-rowerową.

Z kolei o 16:00 zaplanowano wybory NAJMILSZEGO PSA Zgłoszenia do godz. 15:30.

Do zobaczenia!


„Popołudnie z psiakiem”

mGmina Gdów

Gmina Gdów w twoim smarfonie! Pobierz i bądź na bieżąco.

Pobierz w App Store Google Play