Rodzinny Biały Marsz z Gdowa do Niegowici

Gmina Gdów, Parafia Narodzenia NMP w Gdowie, Parafia Wniebowzięcia NMP w Niegowici oraz Centrum Kultury w Gdowie serdecznie zapraszają rodziny, młodzież szkolną, dorosłych oraz seniorów do udziału w Rodzinnym Białym Marszu z Gdowa do Niegowici, który odbędzie się w niedzielę 17 października 2021 r.

W tym dniu zapraszamy na wieczorną Mszę Św. w Sanktuarium Matki Bożej Gdowskiej o godzinie 18-tej, po której około godziny 19:00 wyruszy Rodzinny Biały Marsz. Pielgrzymi przejdą trasą, którą w 1948 roku pokonał Ksiądz Karol Wojtyła, idąc na swą pierwszą parafię w Niegowici.

Ok. godziny 20:15 w Niegowici na Pielgrzymów czekał będzie poczęstunek przygotowany przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Następnie uczestnicy Marszu zostaną powitani w kościele przez chór „Tutte le Corde”. Po występie chóru odbędzie się premiera prezentacji „Śladami pamięci” poświęconej postaci Ojca Świętego Jana Pawła II. Uroczystość zakończona zostanie Apelem Jasnogórskim.

Dla uczestników Rodzinnego Białego Marszu organizatorzy zapewniają powrotny transport do Gdowa. Autobusy odjadą z Niegowici po Apelu Jasnogórskim.

Pamiętajmy o zabraniu ze sobą lampionów, świec i maseczek.

Zachęcamy do udziału w Białym Marszu, który będzie naszym dziękczynieniem za Osobę i Kanonizację Ojca Świętego Jana Pawła II oraz w intencji Rodzin i Małżeństw.

Centrum Kultury w Gdowie


Rodzinny Biały Marsz z Gdowa do Niegowici