Smakowita niedziela

1 sierpnia na gdowskim Zarabiu podczas Pikniku z okazji Święta Ziemi Gdowskiej szykują się smakowite atrakcje.

Pierwszą z nich przygotowuje dla Państwa LGD "Dolina Raby", a będzie to X Jubileuszowy Festiwal Rosołu. Podczas tego wydarzenia odbędzie się konkurs na najlepszy rosół polski. Rywalizować w nim będą KGW z terenu LGD „Dolina Raby” oraz LGD „Przyjazna Ziemia Limanowska”. Gminę Gdów reprezentować będzie KGW z Niegowici oraz Krakuszowic. W tym dniu na gdowskim Zarabiu zagości również potrawa hiszpańska, a przygotuje ją, na wielkiej patelni Mistrz Kuchni - Mariusz Szwed. Ponadto będzie możliwość degustacji rosołu jagnięcego z pierożkami, który zostanie przygotowany na palenisku.

Podczas Pikniku odbędzie się także II Festiwal Podpłomyka Plebańskiego. Chrupiące podpłomyki z cebulką będą się prezentować na stołach 17 Kół Gospodyń Wiejskich naszej gminy. Podczas wydarzenia będzie można degustować ten tradycyjny przysmak, a chętni będą mogli zakupić podpłomyk i zabrać go do domu.

Przypominamy, że podpłomyk z cebulą to produkt tradycyjny, który został wpisany na listę produktów tradycyjnych 09.10.2013 roku w kategorii wyroby piekarnicze i cukiernicze w województwie małopolskim. Lokalnie znany jest przede wszystkim jako przysmak księdza Karola Wojtyły, który pod koniec lat 50-tych przebywał na swojej pierwszej parafii w Niegowici i tam zachwycał się jego smakiem.

Serdecznie zapraszamy na stoiska pań z KGW tam będzie można zakupić produkty tradycyjne, m.in chleby, ciasta oraz inne smakowite dania. Nie zabraknie również pysznych lodów, waty cukrowej oraz napojów regionalnych.

Do zobaczenia!

Centrum Kultury w Gdowie


Smakowita niedziela

mGmina Gdów

Gmina Gdów w twoim smarfonie! Pobierz i bądź na bieżąco.

Pobierz w App Store Google Play