• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Sunday, 2 December 2018 r., Informacje

  Wyjątkowy prezent na jubileusz

  Samochód marki Opel Vivaro przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych był jednym z prezentów, jaki Środowiskowy Dom Samopomocy w Zagórzanach otrzymał z okazji jubileuszu 10-lecia działalności.

  „Dom jest tam, gdzie światło w oknie,
  tam, gdzie ktoś kochany czeka,
  gdzie z kimś bliskim dzielę troskę,
  kromkę chleba, kubek mleka.

  Dom jest tam, gdzie światło w oknie,
  gdzie otuchą czas się stoi,
  gdzie się nam splatają drogi,
  gdzie przy stole — bliscy moi.”


  Słowa wiersza Mari Kuśnierz przeczytane na początku Jubileusz wzruszyły wszystkich zebranych. W tych kilku wersach zawarta jest cała idea, jaka towarzyszy codziennej działalności placówki opiekującej się osobami niepełnosprawnymi intelektualnie i z zaburzeniami psychicznymi.

  Historię powstania Domu oraz jego codzienną działalność przedstawiła kierownik ŚDS Małgorzata Kordula. Podziękowała ona także wszystkim sponsorom, dzięki którym możliwe byłe zorganizowanie jubileuszowego świętowania, a także wspierającym placówkę na przestrzeni ostatnich lat. Pamiątkowe statuetki otrzymali m.in. Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas, Skarbnik Gminy Gdów Katarzyna Lisowska, Maria i Andrzej Krupińscy – Firma „U Jędrusia”, Bożena Dusza – Biuro Projektowe, Maria i Jan Nawojowscy – Hurtownia Marinex, Danuta i Piotr Nawojowscy – Firma Naxpol, Józef Wcisło – Firma Dorbud, Barbara Rotter – Stankiewicz – Dziennik Polski, Anna Kozyrska – Firma Grako, Beata Szydłowska – Klima – Firma Beta Dent, Józef Wszołek – Centrum Kształcenia Zawodowego, Bożena i Jacek Hodoń – Ubojnia Zwierząt Kunice.

  „Środowiskowy Dom Samopomocy w Zagórzanach jest miejscem szczególnym. Z jednej strony to instytucja, ale w rzeczywistości jest to prawdziwy Dom, w którym osoby niepełnosprawne intelektualnie i z zaburzeniami psychicznymi znajdują zrozumienie, wsparcie, empatię… Od samego wejścia czuć tu przyjacielską atmosferę, a terapeuci i uczestnicy tworzą jedną, wielką rodzinę dzielącą się swoimi radościami i smutkami. Cały Zespół dba o to, by organizowanie czasu pobytu odbywało się z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb, oczekiwań i zainteresowań Mieszkańców, pogłębiało ich integrację z najbliższym otoczeniem, rozwijało kontakty ze środowiskiem (…) Dzisiejszy Jubileusz jest wydarzeniem niepowtarzalnym, wyjątkowym pod każdym względem zarówno dla samych uczestników jak i gości, i udowodnia nawet największym niedowiarkom, że inny nie znaczy różny. Wam, Drodzy Przyjaciele ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzanach, za wszystko co robicie na rzecz drugiego Człowieka składam szczególne podziękowania i wyrazy uznania” – napisał w liście gratulacyjnym Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas. Podobne słowa podziękowań i życzeń składali zaproszeni gości oraz przedstawiciele instytucji współpracujący z ŚDS w Zagórzanach.

  To, że Dom jest miejscem wyjątkowym, udowodnili sami podopieczni. Ich występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, a prace artystyczne wykonane w ramach rehabilitacji wzbudziły zachwyt wszystkich.

  Wyjątkowy prezent
  Jubileusz był także okazją do poświęcenia i przekazania nowego samochodu marki Opel Vivaro przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Zakup mikrobusu o wartości około 119 000zł. nie byłby możliwy bez dotacji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie około 71 tys. zł. Pozostałe środki stanowiły wkład własny Gminy Gdów.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05