• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Friday, 25 September 2020 r., Kultura

  Z ekologią za pan brat

  Kolejni uczniowie z Niegowici, tym razem drugo i trzecioklasiści, wybrali się w „Podniebną misję”. W podróż do krainy królowej Spaliny zabrali ich członkowie Krakowskiego Biura Promocji Kultury, którzy w niezwykle interesujący dla dzieci sposób poruszyli tematy segregacji odpadów, trującego smogu i ochrony środowiska.

  Spektakl ekologiczny „Podniebna misja” to opowieść o złej królowej Spalinie, która wszelkimi sposobami chce zatruć świat i zniszczyć środowisko naturalne, co w jej mniemaniu zapewni jej władzę nad wszystkimi. Pomaga jej smok  o imieniu Smog, kiedyś zacny ekolog, dziś nieszczęśliwy sługa Spaliny. Smok poznaje jednak dwie niezwykłe istoty: ważkę Grażynę i muchę Krysię, które odmienią serca zarówno smoka, jak i okrutnej władczyni, a także uchronią ziemię przed marnym losem.  

  W spektaklu przygotowanym przez Krakowskie Biuro Promocji Kultury poruszony został temat smogu, niskiej emisji, segregacji odpadów i degradacji środowiska naturalnego. Wartka, pełna humoru akcja,  znakomita gra aktorska, bogata scenografia, niezwykłe kostiumy, muzyka i efekty specjalne sprawiły, że maluchy brały aktywny udział w przedstawieniu - odpowiadały na przygotowane pytania i łamigłówki, pomagały bohaterom, po prostu łączyły wspaniałą zabawę z dużą dawką informacji z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

  Spektakl ekologiczny „Podniebna misja” był jednym z elementów działań związanych z  podnoszeniem świadomości ekologicznej mieszkańców realizowanych w ramach projektu pn. „Wymiana starych kotłów, pieców w gospodarstwach domowych z terenu Gminy Gdów na nowe urządzenia grzewcze na paliwo stałe” o nr RPMP.04.04.03-12-0097/17 współfinansowany przez Unię Europejską z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05