• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Friday, 2 February 2018 r., Inne

  Z zamiłowania do małej Ojczyzny

  W Urzędzie Gminy spotkała się grupa osób pasjonujących się lokalną historią, tradycją, dziedzictwem kulturowym…. Wszyscy zainteresowani zachowaniem od zapomnienia ważnych rocznic, miejsc pamięci, wybitnych postaci…

  Rok 2018 jest wyjątkowy. Jesienią świętować będziemy setną rocznicę Odzyskania Niepodległości, jednak lokalne wydarzenia upamiętniające tę ważną datę będą organizowane w każdym miesiącu. Ich finał nastąpi 11 listopada.

  Zbliżająca się rocznica oraz fakt, że obecnie na naszym terenie nie ma organizacji zajmującej się podobną tematyką były jednymi z powodów zorganizowania wczorajszego spotkania. Pomysł okazał się trafiony, ponieważ we wspólnej rozmowie padło wiele interesujących propozycji. 

  Najbliższa ważna data to 26 lutego. W tym dniu mijają 172 lata od bitwy pod Gdowem. Uroczystości rocznicowe rozpoczną się w Centrum Kultury w Gdowie o godz. 9:00, a następnie uczestnicy przejdą na cmentarz parafialny, gdzie usypany jest Kopiec upamiętniający poległych Powstańców.

  Tego dnia o godz. 16:00 w Urzędzie Gminy odbędzie się drugie spotkanie otwarte pasjonatów lokalnej historii, tradycji, dziedzictwa kulturowego… Swoją obecność zapowiedziały kolejne osoby, a do grona miłośników zapraszamy wszystkich, którym na sercu leży los naszej małej Ojczyzny. Do zobaczenia!

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05