• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Friday, 30 November 2018 r., Kultura

  Za nami finał VII Festiwalu Piosenek Andrzeja Zielińskiego

  28 listopada w sali widowiskowej Centrum Kultury zabrzmiały utwory autorstwa Andrzeja Zielińskiego. Przypomnijmy, że założyciel zespołu "Skaldowie" urodził się w Gdowie, a od roku 2010 jest jego Honorowym Obywatelem.

  Od siedmiu lat w Centrum Kultury odbywa się festiwal jego piosenek. Tegorocznym zmaganiom przyglądało się Jury w składzie: Andrzej Zieliński - Przewodniczący, Jacek Zieliński - muzyk, współtwórca Skaldów i Janusz Gajec – muzyk, instrumentalista, mieszkaniec gminy Gdów. Jury oraz zgromadzona publiczność wysłuchała ośmiu utworów konkursowych: sześć piosenek wykonanych przez solistów, jeden duet i jeden zespół.

  I miejsce zajęła Gabriela Fortuna z piosenką "Dobranoc Panowie", II miejsce  przypadło Justynie Dubiel, a III miejsce otrzymał zespół Niebieski Tramwaj.

  Zwycięzcy z rąk Przewodniczącego Jury otrzymali pamiątkowe statuetki króliczka,  a wszyscy uczestnicy dyplomy. Niemałą niespodzianką dla Gabrysi było zaproszenie na koncert Skaldów, w czasie którego zaśpiewa z nimi nagrodzoną w Gdowie piosenkę.

  Ponieważ festiwal odbywa się w okolicach Andrzejek, nie obyło się bez życzeń imieninowych, które w imieniu Organizatorów złożył Wójt Gminy Gdów – Zbigniew Wojas. Na zakończenie bracia Zielińscy wraz z uczestnikami konkursu zaśpiewali wspólnie "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał" oraz "Z kopyta kulig rwie". Tegoroczną galę finałową poprowadzili: Wacław Krupiński – krakowski dziennikarz oraz Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie - Wioleta Chmiela.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom  i życzymy kolejnych sukcesów festiwalowych.

  Centrum Kultury w Gdowie

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05