• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Sunday, 6 October 2019 r., Sport

  Zakończyły się Dni Sportu

  W dniach 8-9 czerwca odbyły się w Gdowie pierwsze Dni Sportu.

  W sobotę rozegrany został I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej „Brylanty z Gdowa", którego organizatorem był klub sportowy Gdovia Gdów. Turniej rozpoczął się od barwnego i  bardzo głośnego, bo z bębnami, okrzykami i muzyką, przemarszu ulicami Gdowa.

  W niedzielę na Błoniach na Zarabiu odbył się Piknik Zdrowia i Aktywności Fizycznej. Od godziny 12.00 na strefach rekreacyjnych odbywały się rozgrywki w siatkówce plażowej, można było pograć w badmintona, poćwiczyć podstawowe elementy teakwondo z instruktorem Wielicko-Gdowskiej Szkoły Walki Prime. Chętni wzięli udział w treningu na siłowni plenerowej poprowadzonym przez instruktorów Jodo-Gym. Dla najmłodszych Gdovia Gdów przygotowała gry i zabawy z piłką nożną.

  Po godzinie 14-tej Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie oficjalnie otworzyła tegoroczny Piknik. Jak zawsze byli z nami studenci oraz pracownicy Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz pielęgniarki i przedstawiciele z Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych. W mobilnych gabinetach lekarskich przeprowadzano m.in: pomiar cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, tlenku węgla w wydychanym powietrzu, sprawdzano tętno czy przypominano o profilaktyce raka piersi i jąder. W spirobusie można było zmierzyć pojemność płuc oraz przepływ powietrza w płucach i oskrzelach.

  Na scenie zaprezentowały się Cheerleaderki trenujące na co dzień w Gminnej Hali Sportowej, zespół GG Crew z Jodo Gym oraz tancerki Dane Omnia. Na najmłodszych uczestników czekały dmuchańce. Rodziny mogły wziąć udział w Marszu po Zdrowie, I Przejeździe Rowerowym oraz w Rodzinnej Olimpiadzie Sportowej. Za udział w tych "konkurencjach" rodziny zdobywały punkty w turnieju  "Rodzina na medal".

  Także popołudniu była szansa na aktywność fizyczną pod okiem instruktorów: Rafał Baca Szaflarski ze swoimi podopiecznymi z klubu sportowego Baca K1 Gdów zapraszał na trening kickboxingu, siłownia Jodo-Gym przygotowała konkurencje sportowe, z zawodnikami UKS Gryf Gdów można było rozegrać mecz tenisa stołowego a Jolanta Jarosz "Fit Lady" poprowadziła otwarty trening fitness. Można było zasięgnąć porad ekodoradcy Gminy Gdów oraz przedstawicieli firmy oferującą Dietę Cambridge. Panie z KGW Gdów przygotowały naturalne specjały, były też lody i kiełbaski z grila.

  Spotkanie zakończyło się rozdaniem nagród dla uczestników Pikniku ufundowanych przez sponsorów: biuro podróży z Gdowa Travelshops, firmę Eterica Polska, siłownię Jodo Gym oraz firmę Orange Art. Tradycyjnie jedna osoba wyjechała z Pikniku nowym rowerem, ufundowanym przez Wójta Gminy Gdów Zbigniewa Wojasa.

  W ramach Pikniku Zdrowia wolontariusze z Centrum Wolontariatu z Podolan przeprowadził Dzień Dawcy Szpiku. Udało się zarejestrować 25 osób do bazy DKMS.

  Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prof. dr hab. med. Tomasz Grodzicki, patronat medialny - Głos Seniora- Ogólnopolska Karta Seniora i portal Mój Gdów.

  Centrum Kultury serdecznie dziękuje za pomoc w przygotowaniu Pikniku Zdrowia i Aktywności Fizycznej Pracownikom ZGK w Gdowie, OSP w Pierzchowie oraz KGW z Gdowa. Podziękowania kierujemy również dla pani Marty Stasiak za przeprowadzenie turnieju siatkówki plażowej na nowych strefach rekreacyjnych.

  Centrum Kultury w Gdowie

  Pełna fotorelacja

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05