• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.
Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Sunday, 10 February 2019 r., Kultura

  Zaprezentowali kulturę ziemi gdowskiej

  Barwne stroje regionalne, skoczna muzyka i tańce, śpiew, regionalna kuchnia – bogatą prezentację kultury ziemi gdowskiej przygotowała nasza reprezentacja na tegoroczną Małopolską Giełdę Agroturystyczną.

  W weekend odbyła się Małopolska Giełda Agroturystyczna oraz Małopolskie Targi Żywności pod hasłem “Zasmakuj z UR”. Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć naszych przedstawicieli, którzy zaprezentowali kulturę i folklor ziemi gdowskiej. Niezwykły występ przygotował Zespół Pieśni i Tańca „Małe Zręczyce” wraz z Kapelą, zaś Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Biczyc i Marszowic częstowały gości różnorodnymi smakołykami przygotowanymi według tradycyjnych receptur. Koło Gospodyń Wiejskich z Bilczyc oferowało m.in. smażone pierogi z mięsem oraz kapustą z grzybami, a do tego barszcz czerwony. Można było także zasmakować białego żurku z jajkiem i kiełbasą, chleba z smalcem i ogórkiem kiszonym, mufinek ze szpinakiem oraz różnego rodzaju ciast i ciasteczek. Z kolei Koło Gospodyń Wiejskich z Marszowic serwowało bigos, fasolkę po bretońsku, pierogi ruskie, paszteciki, kajpus ze szczypiorkiem, smalczyk, chleb wiejski, barszcz czerwony, napój pietruszkowy, różnego rodzaju ciasta i ciasteczka, a ponadto kawę z ekspresu.

  Podczas wydarzenia przeprowadzony został konkurs na stanowisko DZIEDZICTWO KULINARNE POLSKIEJ WSI. Jurorzy szczególna uwagę zwracali zarówno na ogólną prezentację koła, oferowane potrawy regionalne, ale też pomysłowość, różnorodność oraz stały kontakt z uczestnikami Giełdy. Miło nam poinformować, że laureatem drugiego miejsca w konkursie wybrano Panie z KGW Bilczyce. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za promocję dorobku kulturalnego Gminy Gdów.

  Podczas Giełdy Agroturystycznej Gminny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Gdowie realizował zadanie pn. "Zakup strojów ludowych oraz promocja podczas imprez kulinarnych markowej żywności   z terenu Gminy Gdów i obszaru LSR Dolina Raby". Zadanie realizowane w ramach projektu grantowego pn. "Promocja tradycyjnej żywności z obszaru LGD Dolina Raby" jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnegow ramach inicjatywy LEADER", Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Udział w Giełdzie Agroturystycznej był jedną z czterech  imprez promujących markową żywność tradycyjną  z terenu Doliny Raby przez KGW z terenu Gminy Gdów.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05