• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Thursday, 11 July 2019 r., Informacje

  Zaproszenie

  Zapraszamy na uroczyste obchody 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości. W tym roku zachęcamy nie tylko do udziału w oficjalnych uroczystościach, ale też do zaangażowania się w akcję społeczną pn. „Uczczę Niepodległość dbając o kawałek Polski nad rzeką”.

  11 listopada oficjalne uroczystości rozpoczną Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona o godz. 11:00 w Sanktuarium Matki Bożej Gdowskiej. Po Eucharystii uczestnicy przejdą przed Pomnik Pamięci na gdowskich Plantach, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości (przemówienia okolicznościowa, złożenie kwiatów i zniczy...).

  Obchody Święta Niepodległości będą kontynuowane popołudniu. O godz. 17:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie odbędzie się "Wieczornica", podczas której wystąpią: "Oktawianki" - sekcja muzyczna ZNP, chór "Serenada", chór "Tutte le Corde" oraz Laureaci Gminnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej.  Zgromadzeni będą mieli okazję usłyszeć i wspólnie zaśpiewać utwory patriotyczne oraz pieśni z repertuaru Stanisława Moniuszki. Na przybyłych czekają niespodzianki - nie tylko muzyczne.

  Nowym, ciekawym pomysłem na praktyczne uczczenie 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości jest udział w akcji zainicjowanej przez Przyjaciół Raby. Organizatorzy zainspirowani ideą dobrego uczynku dla przestrzeni publicznej Polski, podobnie jak w zeszłym roku, ogłaszają z okazji Święta Niepodległości spontaniczną akcję sprzątania rzek pn. „Uczczę Niepodległość dbając o kawałek Polski nad rzeką”. Akcja jest bardzo prosta: w dowolnym dniu w długi weekend (9,10, 11 listopada) wystarczy posprzątać fragment rzeki ze śmieci i po sprzątaniu, z flagą Polski w ręce (pamiętajmy o szacunku dla flagi), zrobić sobie zdjęcie w miejscu, które oczyściliśmy (najlepiej zrobić zdjęcia porównawcze przed i po). Zdjęcia z akcji należy przesłać na adres email kontakt@przyjacieleraby.pl. Organizatorzy zamieszczą je we wspólnej, okazjonalnej galerii.

  Tych, którzy preferują pracę w grupie zapraszamy, aby w wspólnie włączyć się do akcji. Miejsce i godzina zbiórki - 11 listopada (Święto Niepodległości) o godz. 15:00 przy Punkcie ZARABIEINFO obok nowego placu zabaw na Błoniach na Zarabiu. Na miejscu uczestnicy podzielą się zadaniami i pojadą w teren. Zabierzcie ze sobą rękawiczki, worki na śmieci i odpowiednie ubranie i obuwie. Uczcijmy Niepodległość dbając o kawałek Polski nad rzeką!

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05