Ćwiczenia strażackie

Informacje 21 czerwca 2024

W czwartek 20 maja, w nowo powstałej siedzibie firmy SAZ w Gdowie, na jednej z hal magazynowych odbyły się ćwiczenia jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. 

Druhowie, którzy brali udział w ćwiczeniach musieli zmierzyć się z pożarem hali produkcyjnej, odnalezieniem i ewakuacją osoby poszkodowanej, udzieleniu pomocy poszkodowanym podczas działań strażakom oraz ewakuacją  pracowników firmy.

W ćwiczeniach brały udział jednostki z Państwowej Straży Pożarnej, jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego, OSP Gdów, OSP Pierzchów, OSP Winiary oraz jednostki OSP Kunice, OSP Szczytniki, OSP Bilczyce, OSP Wieniec z terenu Gminy Gdów. W ćwiczeniach brały udział również: Powiatowy Pluton Zaopatrzenia Wodnego „Akwen Wieliczka”, w skład którego wchodziły jednostki: OSP Wola Batorska, OSP Wieliczka, OSP Czarnochowice, OSP Gdów -oraz Kompania Gaśnicza Raba w składzie: OSP Niepołomice i OSP Staniątki oraz Pluton Ratowniczo-Gaśniczy „Bochnia” - wariant przemysłowy: JRG Bochnia i JRG Brzesko.Najnowsze artykuły

Informacje 22 lipca 2024

KOMUNIKAT

InformacjeInwestycje i infrastruktura 19 lipca 2024

Trwa termomodernizacja budynku Centrum Kultury w Gdowie