ODLICZAMY DO ŚWIĘTA ZIEMI GDOWSKIEJ i 750. ROCZNICY LOKACJI GDOWA!

InformacjeKultura 04 sierpnia 2022

W tym roku Święto Ziemi Gdowskiej obchodzone będzie w towarzystwie wyjątkowego Jubileuszu. To już w najbliższy weekend mieszkańcy Gdowa i okolic będą mogli bawić się przy dźwiękach znanych wokalistów, a także razem świętować obchody okrągłej 750. rocznicy lokacji Gdowa.

"Dni Gdowa" rozpoczną się w sobotę 6 sierpnia od występu artystycznego dla dzieci o godz. 17.00 przygotowanego przez drużynę pluszowych maskotek – Kosmokwaki. Podczas zabawy nie zabraknie atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych. Zaprezentowany zostanie pokaz tańca nowoczesnego i kickboxingu, a zaraz po nich wystąpi zespół IMMERSJA, który zaskoczy słuchaczy mieszanką popu i rocka. Natomiast o godz. 21 wystąpi gwiazda wieczoru – CZADOMEN, wokalista disco-polo, który zyskał popularność dzięki takim przebojom jak „Ruda tańczy jak szalona”, „Chodź na kolana” czy „Hey Hey Bawmy się”. O 22:00 swoje muzyczne zdolności zaprezentuje DJ Wave z Energy 2000, zapraszając wszystkich na dyskotekę „pod gwiazdami”, która potrwa aż do 2:00.

Niedzielne świętowanie rozpocznie się już od godz. 16.00 przy Targowisku „Mój Rynek”( ul Targowa na gdowskim Zarabiu), gdzie wszystkim uczestnikom wręczone zostaną pamiątkowe gadżety lokacyjne oraz rozpocznie się formowanie korowodu lokacyjnego, który następnie, przy akompaniamencie Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Gdów oraz brazylijskich rytmów Krakowskiej Formacji Batucadowej „Sorrir Por Favor”, przemaszeruje ulicami Łapanowską oraz Spacerową na Zarabie. Tam o godz. 17.00  wszystkim obecnym zostanie wykonane pamiątkowe zdjęcie z drona, a dla szczególnie zasłużonych dla naszej gminy, wręczone zostaną pamiątkowe medale z okazji 750-lecia. Również wtedy wręczone zostaną nagrody w konkursie „Pocztówka z Gdowa”oraz otwarta zostanie plenerowa wystawa zdjęć i zaprezentowany zostanie  pamiątkowy, lokacyjny mural..
Zapraszamy  wszystkich do wspólnego udziału i świętowania!

W dalszej kolejności gdowska publiczność bawić się będzie mogła przy dźwiękach zespołu ATRAMENT, by następnie móc wspólnie śpiewać piosenki z gwiazdą wieczoru - zespołem FEEL. Na scenie są już od 15 lat, a w tym roku powracają z premierowymi utworami, zapowiadającymi nową płytę, przez co na ich koncertach wciąż będzie można spotykać wielotysięczną publiczność. Podobnie jak w sobotę, na koniec DJ Wave zaprosi na Dance Party, które potrwa do północy i oficjalnie zakończy tegoroczne Święta Ziemi Gdowskiej.  

Jak co roku nie zabraknie także stoisk gastronomicznych i handlowych oraz różnorodnych atrakcji dla dzieci:  wesołego miasteczka, warsztatów czy animacji.
Czekamy na Was! Nie może Was zabraknąć!

Organizatorami wydarzenia są: Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie oraz „Solny Catering”. Partnerami Zakład Gospodarki Komunalnej w Gdowie Sp. z o.o., OSP Gminy Gdów, Klub Sportów Walki Baca K-1 Gdów.

Patronat medialny nad Świętem Ziemi Gdowskiej objęli „Dziennik Polski”, Portal „Koncertomania”, „Radio Plus”, „TVP3 Kraków” oraz portal „MójGdów.pl”.
Sponsorami wydarzenia są: „Smokoland” oraz „FiberLink”.

 Najnowsze artykuły

InformacjeKultura 09 sierpnia 2022

Święto Ziemi Gdowskiej 2022

InformacjeInwestycje i infrastruktura 09 sierpnia 2022

Trwa budowa chodnika przy ul. Obrytka w Gdowie

InformacjeKultura 09 sierpnia 2022

750-lecie lokacji Gdowa. Tak świętowaliśmy!

mGmina Gdów

Gmina Gdów w twoim smarfonie! Pobierz i bądź na bieżąco.

Pobierz w App Store Google Play