Pożegnanie śp. Barbary Szostak

Informacje 13 września 2023

W dniu wczorajszym pożegnaliśmy śp. Barbarę Szostak, byłą wieloletnią dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Zręczycach, osobę zaangażowaną społecznie w życie lokalnej społeczności. Wspólnie z najbliższymi w uroczystościach pogrzebowych wziął udział Wójt Gminy Gdów – Zbigniew Wojas, który zwracając się do zgromadzonej rodziny i przyjaciół w serdecznych słowach wspomniał osobę zmarłej:

Droga Rodzino, drodzy Przyjaciele!

Dziś przyszło nam rozstać się z Panią Barbarą Szostak. To ostatnie pożegnanie jest trudne i bolesne zarówno dla rodziny , przyjaciół jak i wszystkich którzy doświadczyli współpracy z nią.

Nasza obecność tutaj wskazuje na to, że żegnamy kogoś nam bliskiego , kto wniósł do naszego życia  nie tylko wspomnienia , ale i wartości.

Każdy tutaj obecny pewnie w inny sposób zapamiętał Panią Basię, ale dla środowiska zręczyckiego i dla mnie osobiście  to przede wszystkim nauczyciel, pedagog, wychowawca i długoletni dyrektor szkoły.  Od 1964 r była nauczycielem , a od 1975r była kierownikiem Punktu Filialnego Szkoły Podstawowej w Zręczycach, a od 1.09.1983r powołana na stanowisko dyrektora do roku 1997. Za jej kadencji przeprowadzono remont poaustriackiego budynku szkoły oraz rozpoczęto budowę nowej szkoły.  Jako pedagog dbała o wszechstronny rozwój swoich uczniów, wspierała ich w dalszej edukacji na różnych płaszczyznach.

W 1997r przeszła na emeryturę , ale w dalszym ciągu aktywnie uczestniczyła w życiu szkoły i społeczności lokalnej będąc radną gminy w latach 1998 do 2002r. chętnie spotykała się z młodzieżą , witała wszystkich dobrym słowem i uśmiechem.  Była niezwykle skromną osobą. Chciała i umiała słuchać innych ludzi. Zawsze  spieszyła z pomocą. Kochała muzykę .Kochała szkołę. Kochała ludzi.

Środowisko Podolan , Zręczyc i Stryszowej  zawsze mogło  liczyć na jej uśmiech , wsparcie i doświadczenie czego i ja osobiście doświadczyłem jako wójt.

Dlatego w naszej mocy leży teraz zachowanie pamięci o Niej .

 Dziękujemy Ci Pani Basiu !Najnowsze artykuły

InformacjeOświataSport 11 czerwca 2024

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Szczytnikach

InformacjeKultura 11 czerwca 2024

Weekend pełen atrakcji dla najmłodszych

InformacjeOświata 11 czerwca 2024

Najlepsi rachmistrzowie