"Truck & BUS”- policyjna akcja na terenie Gminy Gdów

Informacje 23 marca 2023

21 marca na terenie Gminy Gdów (szczególnie msc. Marszowice i Książnice) odbyły się działania pod nazwą ,,Truck & BUS ‘’, przeprowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Działania te, to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców, które zostały zasygnalizowane podczas debaty społecznej, która odbyła się w siedzibie Urzędu Gminy Gdów 27.12.2022r.

W działaniach uczestniczyli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Akcja została zainicjowana przez Komendanta Komisariatu Policji w Gdowie, nadkom. Krzysztofa Mistarza w związku z oczekiwaniami mieszkańców gminy Gdów.

27 grudnia br., w siedzibie gminy Gdów odbyła się debata społeczna, w trakcie której mieszkańcy wskazali zagrożenia jakie występują na terenie gminy. Najczęściej wymienianymi zagrożeniami były przekroczenie dozwolonej prędkości, przekroczenie tonażu przez pojazdy ciężarowe a także zanieczyszczenia drogi. https://www.gdow.pl/.../debata-spoleczna-bezpieczenstwo-w...

Podczas akcji policjanci skontrolowali blisko 80 pojazdów, w tym 42 samochody ciężarowe. Podczas kontroli ujawnili 4 naruszenia związane z niewłaściwym zabezpieczeniem ładunku oraz dwa dotyczące przeładowania pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili 19 przypadków naruszenia przepisów przekroczenia prędkości.Mundurowi zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych w związku z niewłaściwym stanem technicznym pojazdów oraz nałożyli 42 mandaty karne za popełnione wykroczenia drogowe. Policjanci skierowali jeden wniosek o ukaranie do Sądu. W najbliższym czasie planowane  są kolejne działania.

Materiał opracowany przez Komendę Powiatową Policji w Wieliczce https://wieliczka.policja.gov.pl/.../32170,Akcja-Truck...
Zdjęcia KPP Wieliczka


Najnowsze artykuły