Grillowe party w na gdowskim Zarabiu

InformacjeKultura 14 lipca 2021

Grillowane mięsa i warzywa królowały wczoraj przy promenadzie w Zarabie Gdów - Strefa Rekreacji. Przygotowały je na ogniu Panie z siedmiu Kół Gospodyń Wiejskich. Wszystkie specjały oczarowały podniebienia gości, a pieczone przekąski szybko znikały z rozgrzanych do czerwoności rusztów.

Na grillach nie zabrakło kiełbasek, szaszłyków, żeberek, kaszanki, karkówki, skrzydełek, a dla tych „bardziej FIT” – pieczonych ziemniaków, cukinii czy papryki…. O tytuł „najsmaczniejszej potrawy” i nagrodę ufundowaną przez Wójta Gminy Gdów gospodynie rywalizowały w konkursie kulinarnym. KGW Marszowice przygotowało do konkursu „Niespodziankę z Marszowic”. Pod tą tajemniczą nazwą kryła się grillowana jagnięcina z ziemniakiem na kiszonej kapuście z kaszanką i dodatkiem cebuli. KGW Pierzchów czarowało komisję kiszką z kapustą i pajdą chleba wiejskiego. „Ziemniak Dworski” to nazwa dania przygotowanego przez KGW Wiatowice. Na kolejnym stoisku KGW Cichawa przygotowało „Kiszkę Inaczej”. Piąty grill należał do KGW Krakuszowice. Tu komisja została poczęstowana faszerowaną cukinią. Specjałem KGW Gdów było skrzydełko z kurczaka z pajdą chleba ze smalcem, natomiast „czymś na słodko” częstowały Panie z KGW Książnice. Był to banan zapiekany z czekoladą.  Specjały skosztowała i oceniła komisja w składzie: Zbigniew Wojas – Wójt Gminy Gdów, Grzegorz Piętak – zastępca Wójta Gminy Gdów, Norbert Wrona – mistrz kuchni, Bożena Malarczyk – Sekretarz Gminy Gdów oraz Katarzyna Lisowska – Skarbnik Gminy Gdów. Kapituła po długiej i trudnej naradzie zdecydowała, ze nagroda główna trafi do KGW Kraszuszowice.

Swój głos w konkursie kulinarnym miała też publiczność. Goście oceniali specjały, a następnie oddawali swoje głosy poprzez wrzucenie karty do specjalnej urny. Po przeliczeniu głosów stwierdzono, że „Nagroda Publiczności” trafi do rąk Pań z KGW Gdów.

Grillowe party zorganizowano po raz pierwszy, ale z pewnością będzie powtórka. Dziękujemy za udział i do zobaczenia na kolejnych wydarzenia w Zarabie Gdów - Strefa Rekreacji.Najnowsze artykuły

InformacjeOświataSport 11 czerwca 2024

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Szczytnikach

InformacjeKultura 11 czerwca 2024

Weekend pełen atrakcji dla najmłodszych

InformacjeOświata 11 czerwca 2024

Najlepsi rachmistrzowie