Szlak widokowy

GDZIE OKIEM SIĘGNĄĆ… SZLAK WIDOKOWY  długość: 7,4 km

  • PRZEBIEG TRASY: Gdów Zarabie II – Gdów ul. Kwiatowa – Gdów ul. Stadnicka – Stryszowa – Zręczyce – Gdów (DW 966) – Gdów ul. Stadnicka – Gdów Zarabie II


Najkrótszy, siedmiokilometrowy dystans oferuje możliwość dotarcia do pięknych miejsc, w których spojrzysz na Gdów i okalające go miejscowości. Początek trasy umiejscowiony jest na terenie Zarabia II, obok Zajazdu Szałas. Przejeżdżając pod mostem na Rabie docieramy do Strefy Rekreacji na Zarabiu I, i poruszając się uliczkami terenu, osiągniemy ul. Kwiatową stanowiącą wyjazd na ul. Stadnicką. Stąd zmierzamy w kierunku miejscowości Stryszowa. Niewątpliwie tutaj napotykamy najtrudniejszy etap trasy, ze względu na konieczność pokonania blisko kilometrowego podjazdu pod wspomnianą miejscowość. Po minięciu tego odcinka znajdziemy się w Stryszowej, w której znajduje się piękny punkt widokowy oraz towarzyszący mu blisko 14-metrowy Krzyż Milenijny. Kolejne etapy trasy są już zdecydowanie łatwiejsze, m.in. liczący 4 kilometry odcinek prowadzący przez Zręczyce. Z miejscowości tej obok budynku Szkoły Podstawowej skręcamy w lewo, w kierunku tzw. Skotnicy, którą docieramy do ul. Łapanowskiej, i dalej do terenu Zarabia II zamykając pętlę.

  •     PAMIĘTAJ!

Jest to trasa jednokierunkowa tzn. kierujemy się z Gdowa w kierunku Stryszowej.
Kierując się w przeciwną stronę trasa jest uciążliwa i pełna długich podjazdów. Poruszasz się praktycznie w całości drogami asfaltowymi (wyjątek stanowi krótki odcinek w okolicy Raby, pod mostem – zaraz po rozpoczęciu trasy).