GMINA PRZYJAZNA SENIOROM-Ogólnopolska Karta Seniora

W czerwcu 2022r. Gmina Gdów przystąpiła  do programu Stowarzyszenia Manko i Głosu Seniora „Gmina Przyjazna Seniorom". Okazją był Jubileusz 10-lecia gdowskiego Uniwersytetu III Wieku. Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas wspólnie z Ambasadorem Głosu Seniora panem Markiem Pilchem oficjalnie przekazali  Seniorom 500 sztuk lokalnej, gdowskiej Karty Seniora.

W związku z przystąpieniem Gminy do programu, wszyscy Seniorzy z Gminy Gdów mogą otrzymać specjalne, „gdowskie” Ogólnopolskie Karty Seniora. Do dziś odebrało je ponad 160 seniorów z terenu Gminy Gdów, a zgłoszeń do Programu przybywa. Ogólnopolska Karta Seniora upoważnia jej posiadacza do nabywania produktów i usług ze zniżką. m.in. w sanatoriach, uzdrowiskach, salonach fryzjerskich, kawiarniach czy instytucjach kultury.

W całej Polsce Ogólnopolską Kartę Seniora posiada ponad 400 tysięcy Seniorów, dlatego gorąco zachęcamy przedsiębiorców z terenu Gminy Gdów, aby dołączyli do Programu. Dzięki temu również na terenie naszej Gminy Seniorzy będą mogli realizować zakupy i usługi lokalnie, a każda Firma przystępująca do projektu otrzymuje odpowiedni Certyfikat miejsca wspierającego Seniorów.


Wszelkie informacje i pomoc w wyrobieniu Karty

  • pokój 48 – Referat Współpracy, Komunikacji Społecznej i Promocji (II piętro), poddasze, tel. 12 288-81-43. 

Osoby, które maja kłopot z pokonaniem schodów wystarczy, że zgłoszą chęc wyrobienia Karty na Dzienniku Podawczym ( parter), a pracownik Referatu wyda Kartę również na Dzienniku Podawczym.

                      

                     

                  


 UNIWERSYET III WIEKU w Gdowie

Gdowski Uniwersytet III Wieku działa od roku 2012 pod patronatem naukowym Politechniki Krakowskiej. Uniwersytet został powołany w partnerstwie Gminy Gdów, Politechniki Krakowskiej, Centrum Kultury w Gdowie oraz Fundacji Osób Niepełnosprawnych w Podolanach.

  • Na zajęcia organizowane w ramach gdowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczęszcza aktualnie  60 seniorów.
  • Projekt kierowany jest do osób aktywnych powyżej sześćdziesiątego roku życia.
  • Od 2015 roku filia gdowskiego UTW funkcjonuje w Domu Ludowym w Czyżowie ( 23 słuchaczy)
  • Kontakt :
    Kierownik gdowskiego UTW Edyta Trojańska-Urbanik
    tel.501-225-365 e-mail: edyta-trojanska@wp.pl


  • strona Uniwersytetu III Wieku w Gdowie