Druhowie z Osp Kunice świętowali Jubileusz 110- lecia jednostki
Informacje 07 lipca 2025
Uroczystości Jubileuszowe rozpoczęły się Mszą św. w Kościele w Dziekanowicach, a następnie poświęcono nowy nabytek jednostki w Kunicach-samochód Citroën Jumper pozyskany z Komendy Wojewódzkiej PSP.
Dalsze uroczystości odbyły sie przy Szkole Podstawowej w Winiarach z udziałem:
Zbigniewa Wojasa– Wójta Gminy Gdów, Romana Ptaka – Starosty Wielickiego, st. bryg. Przemysława Przęczka – Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, mł. bryg. Roberta Ulmana – Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce, Małgorzaty Szostak - Radnej Województwa Małopolskiego, Katarzyny Lisowskiej– Skarbnika Gminy Gdów, Dominiki Linczowskiej– Przewodniczącej Rady Gminy Gdów wraz z Radnymi, dh Władysława Kucharskiego – Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wieliczce, dh Dariusza Nowaka – Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gdowie, dh Tomasza Srogi – Komendanta Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gdowie, podinsp. Krzysztofa Mistarza – Komendanta Komisariatu Policji w Gdowie, Joanny Paszkot– dyrektora Szkoły Podstawowej w Winiarach, soltysów: Anny Ptak – sołtysa wsi Kunice wraz z radą sołecką , Zbigniewa Włodarczyka – sołtysa wsi Winiary, Marii Malarczyk – sołtysa wsi Hucisko, Renaty Rokosz – sołtysa wsi Niżowa, delegacji Koła Gospodyń Wiejskich w Kunicach oraz jednostek OSP z Gminy Gdów, Orkiestry Dętej z Gdowa pod dyrekcją Adama Czyżowskiego, mieszkańców Kunic, sponsorów, darczyńców i przyjaciół OSP Kunice. Krótki rys historyczny jednostki przedstawił dh Łukasz Feliks.
Okolicznoścowe medale i odznaczenia otrzymali:
ZŁOTY ZNAKIEM ZWIĄZKU OSP RP odznaczono dh Franciszka Feliksa
Złotym Medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczono :
- dh Ryszarda Widomskiego
- dh Dariusza Feliksa
- dh Jakuba Króla
- Ewę Feliks
Srebrnym Medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczono:
- dh Marka Zawadzkiego
- dh Mariusza Wołka
Brązowym Medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczono:
- dh Marcina Wołka
- dh Janusza Wołka
- dh Bartłomieja Tuleję
- dh Adama Bednarskiego
ODZNAKĄ „STRAŻAK WZOROWY"
zostali dznaczeni:
- dh Krzysztof Zawadzki
- dh Bartłomiej Tuleja
- dh Jan Zubrzycki
- dh Michał Nędza
- dh Adam Bednarski
- dh Daniel Bednarski
Odznaki za wysługę wręczono:
50 lat
- dh Tadeuszowi Płachcie
- dh Ryszardowi Widomskiemu
45 lat
- dh Antoniemu Kani
- dh Franciszkowi Feliksowi
40 lat
- dh Pawłowi Tulei
- dh Januszowi Widomskiemu
(Pozostałe odznaczenia zostaną wręczone druhom na najbliższym zebraniu członków OSP Kunice)
Podziękowanie za wsparcie dla jednostki w Kunicach odebrali: Zbigniew Wojas -Wójt Gminy Gdów, Zarząd Powiatu Wielickiego-Starosta Roman Ptak, st. bryg. Przemysław Przęczek -Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, mł. bryg. Robert Ulman- Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce, dh Władysław Kucharski – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wieliczce, Rada Gminy Gdów - przewodnicząca Dominika Linczowska, Koło Gospodyń Wiejskich w Kunicach, dh Dariusz Nowak - Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gdowie, dh Tomasz Sroga – Komendant Gminny.
Listy gratulacyjne druhom strażakom, podziękowania i słowa uznania przekazali Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas, Starosta Wielicki Roman Ptak, komendant Wojewódzki PSP Przemysław Przeczęk, Prezes Zarzadu Powiatowego dh Władysław Kucharski i Radna Województwa Małopolskiego Małgorzata Szostak.
Gratulujemy!
Najnowsze artykuły
InformacjeInwestycje i infrastruktura 12 czerwca 2026
Ponad 1,1 mln zł dotacji z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej dla Gminy Gdów
InformacjeKultura 12 czerwca 2026
Weekendowe zapowiedzi
InformacjeInwestycje i infrastruktura 12 czerwca 2026
































