Gminny Konkurs Ekologiczny „Hotel dla owadów”

InformacjeOświata 23 maja 2022

Kiedy z powierzchni ziemi znikną pszczoły,  to człowiekowi pozostaną już najwyżej cztery lata życia …” Albert Einstein

23 maja w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła w Niegowici odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny „Hotel dla owadów”. Wydarzenie, zorganizowane z inicjatywy pani Barbary Perkowskiej nauczycielki ze Szkoły Podstawowej  w Niegowici  przy współpracy z panem Tomaszem Miszczykiem – kierownikiem Referatu Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Gdów, odbyło się w ramach projektu edukacyjnego „Pszczoły”, realizowanego z przedszkolakami z terenu gminy Gdów.

Konkurs  miał na celu propagowanie działań proekologicznych  wśród dzieci i ich rodzin i dotyczył nauki pożytecznego działania na rzecz ochrony owadów zapylających, a  uczestnicy mieli za zadanie wykonać domki dla owadów z naturalnych materiałów. Na konkurs wpłynęło 7 konstrukcji (domków), których autorzy wykazali się prawdziwą kreatywnością i dużym wkładem pracy.

Laureaci Konkursu:

I miejsce ex aequo:

  •  SP w Pierzchowie Oddział przedszkolny „0”
  •  Przedszkole Samorządowe w Gdowie, grupa „Maki”
  • Przedszkole Samorządowe w Gdowie, grupa „Niezapominajki”

II miejsce ex aequo:

  •  Przedszkole Samorządowe w Gdowie grupa „Skrzaty”
  • Niepubliczne Tęczowe Przedszkole i Żłobek w Niegowici, grupa „Biedronki”
  • SP w Pierzchowie Oddział przedszkolny w Nieznanowicach.
  • SP w Niegowici Oddział przedszkolny „Żabki”

Patronat nad  konkursem objął Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas, który również uroczyście wręczył nagrody. Po oficjalnej części zaprezentowano krótkie przedstawienie p.t.„W naszym ulu praca wre", w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego Sówki z Niegowici  oraz występ chóru szkolnego pod kierunkiem pani Marii Żyły.  

Pod koniec wydarzenia na gości i uczestników oczekiwała mała „miodowa” przekąska. Przypominamy, że ekologiczne domki dla owadów można będzie obejrzeć w Centrum Kultury w Gdowie gdzie będą się znajdowały przez kilka najbliższych tygodni.Najnowsze artykuły

InformacjeOświata 30 czerwca 2022

Przedszkolaki ze Szczytnik pomagają innym

InformacjeOświata 29 czerwca 2022

Podsumowanie akcji "Bezpieczne wakacje"

mGmina Gdów

Gmina Gdów w twoim smarfonie! Pobierz i bądź na bieżąco.

Pobierz w App Store Google Play