Nowy samochód w OSP Kunice

Informacje 01 kwietnia 2026

Druhowie z OSP Kunice powitali wczoraj  nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki MAN przekazany z Państwowej Straży Pożarnej. Pojazd z 2007 roku zastąpi wysłużony samochód Steyr 790 z 1977 poprawiając bezpieczeństwo i możliwości operacyjne jednostki.

Przekazanie nowego nabytku dla jednostki z Kunic odbyło się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce z udziałem Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Wieliczce mł. kpt. Danuty Pawelec, Wójta Gminy Gdów Zbigniewa Wojasa, Prezesa Zarządu oddziału Gminnego Związku OSP Dariusza Nowaka i Komendanta Gminnego Tomasza Srogi. Przejazd nowym samochodem do Kunic zakończyło uroczyste, strażackie powitanie, w którym udział wzięli również druhowie z OSP Gdów.

Gratulujemy serdecznie druhom z OSP Kunice nowego nabytku, który pozwoli na szybszą i skuteczniejszą pomoc Mieszkańcom!



Najnowsze artykuły

InformacjeKultura 12 czerwca 2026

Weekendowe zapowiedzi

InformacjeInwestycje i infrastruktura 12 czerwca 2026

Dotacja na remont świetlicy w Fałkowicach