Nowy samochód w OSP Kunice
Informacje 01 kwietnia 2026
Druhowie z OSP Kunice powitali wczoraj nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki MAN przekazany z Państwowej Straży Pożarnej. Pojazd z 2007 roku zastąpi wysłużony samochód Steyr 790 z 1977 poprawiając bezpieczeństwo i możliwości operacyjne jednostki.
Przekazanie nowego nabytku dla jednostki z Kunic odbyło się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce z udziałem Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Wieliczce mł. kpt. Danuty Pawelec, Wójta Gminy Gdów Zbigniewa Wojasa, Prezesa Zarządu oddziału Gminnego Związku OSP Dariusza Nowaka i Komendanta Gminnego Tomasza Srogi. Przejazd nowym samochodem do Kunic zakończyło uroczyste, strażackie powitanie, w którym udział wzięli również druhowie z OSP Gdów.
Gratulujemy serdecznie druhom z OSP Kunice nowego nabytku, który pozwoli na szybszą i skuteczniejszą pomoc Mieszkańcom!
Najnowsze artykuły
InformacjeInwestycje i infrastruktura 12 czerwca 2026
Ponad 1,1 mln zł dotacji z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej dla Gminy Gdów
InformacjeKultura 12 czerwca 2026
Weekendowe zapowiedzi
InformacjeInwestycje i infrastruktura 12 czerwca 2026



.jpg)








