Już jutro Strażackie Święto na gdowskim Zarabiu

Informacje 24 maja 2024

Już jutro Strażackie Święto na gdowskim Zarabiu

Miasteczko strażackie na Zarabiu w Gdowie, koncert Orkiestry Dętej, pokazy tańca nowoczesnego, dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci, pokazy zabytkowych wozów strażackich, stoiska gastronomiczne i handlowe, konkursy rodzinne i grochówka strażacka - to tylko niektóre w wielu atrakcji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w Gdowie połączonych z Piknikiem Strażackim. 

  • Organizatorzy zapraszają w sobotę 25 maja 2024 r. do wspólnego świętowania Dnia Strażaka. Uroczystości rozpoczną się o godz. 13:00 zbiórką jednostek na błoniach na Zarabiu w Gdowie.
  • O godz. 14.00 rozpocznie się Msza Święta polowa, a po niej Uroczysty Apel. 

Zostanie złożony meldunek, podniesiona flaga, odegrany „Mazurek Dąbrowskiego”, zostaną wręczone odznaczenia, wyróżnienia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Apel zakończą przemówienia okolicznościowe, po których druhowie zaprezentują się podczas defilady strażackiej.

  • Piknik Strażacki rozpocznie się o godzinie 16.00 i trwać będzie do godz. 19.00

Przed publicznością zaprezentuje się Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Gminy Gdów pod batutą Adama Czyżowskiego, a po niej dzieci ze studia tańca Dance Studio z tańcem nowoczesnym. Druhowie zaproszą najmłodszych do swojego Miasteczka Strażackiego. Czekać będą rodzinne konkursy z nagrodami i tematyczne warsztaty plastyczne przygotowane przez Centrum Kultury w Gdowie. 
Nie zabraknie atrakcji i animacji, najmłodsi będą mogli skosztować lodów, waty cukrowej, pomalować sobie buźkę i zrobić tatuaż. Specjalnie na ten dzień przygotowana zostanie degustacja grochówki strażackiej dla uczestników Pikniku Strażackiego. Czekać będą też stoiska gastronomiczne i handlowe.

  • Na wydarzenia zapraszają Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wieliczce oraz Wójt Gminy Gdów.

Patronat medialny: Mój Gdów. 


Do zobaczenia w sobotę, 25 maja na gdowskim Zarabiu!


Najnowsze artykuły