Sportowe sukcesy naszych uczniów

InformacjeSport 23 marca 2023

17 lutego br. rozpoczęła się rywalizacja w drugim semestrze w roku szkolnym 2022/2023 w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej organizowanych przez Gminny Szkolny Związek Sportowy w Gdowie.

W dniach 22-23 lutego br. uczniowie ze Szkół Podstawowych naszej gminy wzięli udział w powiatowych zawodach tenisa stołowego, w których nasza gminę reprezentowały 3 szkoły w zawodach drużynowych i 24 zawodników w zawodach indywidualnych.

Wyniki w poszczególnych kategoriach prezentują się następująco:

  • Igrzyska Dzieci chłopcy- I miejsce Jakub Turecki SP Szczytniki, III miejsce Maciej Mardosz SP Szczytniki, IV miejsce Stachel Artur SP Pierzchów, VIII miejsce Bartłomiej Waś SP Gdów, X miejsce Adam Pietrzak SP Bilczyce, XI miejsce Tymoteusz Kuśmierek SP Gdów
  • Igrzyska Dzieci dziewczęta- II miejsce Zuzanna Mardosz SP Szczytniki, III miejsce Ola Niemiec SP Szczytniki, V miejsce Laura Jania SP Gdów
  • Igrzyska Młodzieży Szkolnej chłopcy- I miejsce Mateusz Pajorski SP Bilczyce
  • Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewczęta- II miejsce Gabriela Kostuch SP Pierzchów

W rywalizacji drużynowej chłopców I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Szczytnikach, a dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Szczytnikach zajęły II miejsce.

We wtorek, 14 marca odbyły się zawody w piłce ręcznej dziewcząt w ramach rywalizacji Igrzysk Dzieci- kat. dziewcząt.

  • I miejsce Szkoła Podstawowa w Zręczycach
  • II miejsce Szkoła Podstawowa w Gdowie
  • III miejsce Szkoła Podstawowa w Winiarach.


We wtorek 20 marca br., na Gminnej Hali Sportowej w Gdowie odbyły się zawody w piłce ręcznej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.Do zawodów zgłosiło się dziesięć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Aby wyłonić najlepszą drużynę z gminy w finale potrzebna była dogrywka.

  • I miejsce- Szkoła Podstawowa w Niegowici
  • II miejsce- Szkoła Podstawowa W Gdowie
  • III miejsce- Szkoła Podstawowa w Pierzchowie

Szkoła Podstawowa w Niegowici będzie reprezentować nasza gminę w zawodach powiatowych, które odbędą się 28 marca br. w Kłaju.

Więcej zdjęć i bieżące relacje z zawodów na stronie Gminny Szkolny Związek Sportowy w Gdowie

Gratulujemy i trzymamy kciuki!Najnowsze artykuły