Bezpiecznie przed wakacjami

InformacjeKultura 08 czerwca 2022

"Bezpieczne wakacje" - pod takim hasłem odbyło się tegoroczne wydarzenie, skierowane przede wszystkim do rodzin z dziećmi.

Podczas pikniku każdy zainteresowany mógł z bliska przyjrzeć się umundurowaniu, radiowozom, quadom policyjnym, wozom bojowym oraz urządzeniom, które służby wykorzystują na co dzień w swojej pracy, a także poznać psy policyjne. Na jednym ze stoisk można było założyć specjalne okulary (alkogoogle) imitujące widzenie osoby będącej po alkoholu. Dodatkowo odbyły się zawody strzeleckie z ASG, pokazy karate, kick-boxingu, wystawa broni przygotowana przez stowarzyszenie One Shot oraz Ekipy 061 oraz wystawa dotyczącą historii Policji.

Dużą popularnością wśród najmłodszych cieszył się policyjny radiowóz, każdy chętny maluch mógł zasiąść za jego kierownicą i włączyć syreny. Nieco starszym podobał się pokaz gaszenia samochodu przygotowany przez gdowskich Strażaków. Ale przede wszystkim podczas niedzielnego wydarzenia przypominano zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, promowano noszenie odblasków, przestrzegano przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk i organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Na zachowanie bezpieczeństwa przez dzieci i młodzież miała także zwrócić uwagę gra terenowa "Bezpieczne wakacje".

Po raz pierwszy w Gdowie odbył się zlot motocyklowy dla służb mundurowych pod nazwą „Jednośladem bezpiecznie do celu”, dla motocyklistów ogłoszono konkurs, komisja wybrała 3 najładniejsze motocykle, które otrzymały puchary Wójta Gminy Gdów.

Wydarzenie odbyło się 5 czerwca na Zarabiu w Gdowie i zostało zorganizowane przez Gminę Gdów, Centrum Kultury w Gdowie, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA sekcja Polska, oddziała Kalwaria Zebrzydowska i odbywało się pod patronatem Wójta Gminy Gdów oraz Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem medialnym Radia Kraków, Portalu informacyjnego Wieliczki i powiatu wieliczkacity.pl oraz Portalu dla mieszkańców Gdowa i okolic mójgdów.pl.

Partnerami wydarzenia były: Gminna Rada Ruchu Drogowego w Gdowie, Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce, Grupa Motocyklowa Dąbrowa Tarnowska, Automobilklub Galicyjski, Kolekcja – Broń i Akcesoria 061, Ochotnicza Straż Pożarna w Gdowie, Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice Sekcja Gdów, Baca K1 – Thaiboxing & Kickboxing, Radwan Sport, X-TREM Park Wieliczka Grabówki, One Shot oraz Kopalnia Soli Wieliczka.

Wiecej na stronie Centrum Kultury w Gdowie

 Najnowsze artykuły

InformacjeKultura 03 lutego 2023

WALENTYNKI NA WESOŁO – Kabaret z Konopi

InformacjeInwestycje i infrastruktura 02 lutego 2023

Trwają prace przy budowie infrastruktury kanalizacyjnej w Marszowicach

mGmina Gdów

Gmina Gdów w twoim smarfonie! Pobierz i bądź na bieżąco.

Pobierz w App Store Google Play