KGW Pierzchów na kulinarnej "Bitwie Regionów"

InformacjeKultura 22 listopada 2022

W ubiegłą niedzielę w Karniowicach odbył się III etap VII edycji konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”. Naszą gminę w półfinałach wojewódzkich dumnie reprezentowały Panie z KGW Pierzchów, które podczas II etapu jako jedne z najlepszych 16 kół gospodyń wiejskich zdobyły największą liczbę punktów, w związku z czym mogły reprezentować powiat wielicki na niedzielnych eliminacjach.Popisowym daniem konkursowym przygotowany przez pierzchowskie gospodynie był królik pod drożdżową pierzynką, który zaprezentowany został z zimową herbatą.

Na szczególne wsparcie Panie z KGW Pierzchów mogły liczyć ze strony Starosty Wielickiego – Adama Kociołka, pani Sekretarz Gminy Gdów – Bożeny Malarczyk oraz Sołtysa Pierzchowa – Józefa Kostucha, którzy razem z Gospodyniami obecni byli na konkursie.

Do udziału w VII edycji konkursu zgłosiło się 3196 Kół Gospodyń Wiejskich. Eliminacje przebiegały w trzech etapach, w trakcie których prezentowane były zgłoszone potrawy regionalne, które następnie oceniane były przez jurorów według wskazanych w regulaminie kryteriów. Zwycięzcy etapu wojewódzkiego wezmą udział w ogólnopolskim finale zaplanowanym na początek grudnia 2022 r.

Serdecznie gratulujemy KGW Pierzchów udziału wydarzeniu, które promuje zamiłowanie do polskiej kuchni regionalnej i wspiera rodzimy folklor.

Organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.Najnowsze artykuły

InformacjeWydarzenia 06 grudnia 2023

Gminny Konkurs „ADVENTSKALENDER”

InformacjeInwestycje i infrastruktura 27 listopada 2023

Przetarg na budowę przyszkolnej hali sportowej w Wiatowicach ogłoszony

InformacjeKulturaWydarzenia 03 grudnia 2023

Wioska Świętego Mikołaja w Gdowie