Małe Miasto Gdów już działa!

InformacjeKultura 07 sierpnia 2023

125 dzieciaków bierze udział w wyjątkowym projekcie pod nazwą „Małe Miasto Gdów”. Projekt, na który dofinansowanie zdobyła Fundacja Plenerownia ruszył dziś na Gminnej Hali Sportowej w Gdowie i potrwa do piątku 11 sierpnia. Warto dodać, że jest to jeden z pięciu tego typu projektów realizowanych  w kraju i został wybrany z kilkudziesięciu zgłoszonych do konkursu. Dziś uczestników i organizatorów odwiedził Gospodarz Gminy Gdów życząc dzieciakom udanego tygodnia zabawy i nauki.  

„Małe Miasto Gdów” to półkolonie, których pomysł jest oparty o symulację dorosłego życia w mieście. Przez 5 dni mali uczestnicy uczą się pracować, zarabiać, oszczędzać i wydawać pieniądze. W tym czasie wezmą  udział w warsztatach edukacyjnych u przedsiębiorców reprezentujących różne branże. Za wykonane czynności uczestnicy otrzymują walutę „Małego Miasta- gdowskie grosze”, którą mogą wydać od razu lub pomnożyć odkładając na lokacie w Banku, a następnie dokonać zakupów w Sklepie Marzeń. Na terenie „Małego Miasta” funkcjonuje Małomiasteczkowy Urząd Skarbowy, Bank oraz inne instytucje. Dzieci w ciągu tygodnia będą wspólnie bawić się, uczyć, pracować i zdobywać nowe umiejętności i doświadczenie. Każdego dnia uczestnicy będą poznawać 10 zawodów.

Podczas pierwszego dnia mogli poznać tajniki zawodów archeologa, detektywa, fizjoterapeuty, redaktora książek, programisty, grafika komputerowego, księgowego, terapeuty sensorycznego twórcy opowieści i gier oraz rolniczka\gospodyni). Oprócz pracy i nauki mali uczestnicy każdego dnia będą korzystać z atrakcji.

Pierwszego dnia czekały na nich:

  • SPEKTAKL NOS DO INTERESÓW – Fundacja Wszyscy Obecni: Taiga Kuśmider-Zygmunt i Marta Riess
  • POKAZY I WARSZTATY CYRKOWE/STEPOWANIE/MIGANIE
  • ZAJĘCIA SPORTOWE – RADWAN SPORT
  • MAŁA AKADEMIA EKONOMICZNA – GRA
  • CHŁOPSKA SZKOŁA BIZNESU

A już jutro przedsiębiorcy związani z naturą i nie tylko przedstawią tajniki swoich zawodów.  O szczegółach można przeczytać w specjalnym wydaniu Dziennika Małego Miasta Gdów▶️ https://1drv.ms/b/s!AsHz4XHxq3MrgfxC0Mi7ITdmUPJ8cQ?e=69LPao

Projekt jest dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Małe Miasto” – edycja VI, organizatorem jest Fundacja Plenerownia, a partnerami są : Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie, Gminna Hala Sportowa i portal Mój Gdów.Najnowsze artykuły