„NOC BIBLIOTEK” w Gdowie, Pierzchowie i Książnicach

InformacjeKultura 04 października 2023

W tym roku wszystkich czytelników, i tych małych i tych dużych, zapraszamy aż w trzy miejsca- do Gdowa, Książnic i Pierzchowa. W najbliższy piątek czekać będzie  moc atrakcji przygotowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gdowie, Stowarzyszenie Książnice nad Rabą i Koło Gospodyń Wiejskich w Pierzchowie - KGW Pierzchów.

Gminna Biblioteka Publiczna w Gdowie zaprasza dzieci z klas III - V szkół podstawowych do udziału w „NOCY BIBLIOTEK”, która odbędzie się 6 października 2023r. (piątek) w godzinach od 19:30 do 21:30. Na ten wyjątkowy wieczór zaplanowano wiele atrakcji:

  • warsztaty edukacyjne dla dzieci
  • magiczna wyprawa po zakamarkach Biblioteki
  • gra towarzyska „MAFIA”
  • spotkanie z bohaterami literackimi
  • Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)
  • gry i zabawy

Liczba uczestników ograniczona. Zgłoszenia pod numerem tel.: 12 250-09-87. Uczestników prosimy o przyniesienie latarek. Mile wdziany „strój wieczorowy” np. pidżama, przebranie bohatera literackiego, wygodny kostium

Również w piątek Koło Gospodyń Wiejskich w Pierzchowie - KGW Pierzchów i OSP Pierzchów przy wsparciu Gminnej Biblioteki Publicznej w Gdowie przygotowuje gry i zagadki literackie oraz zabawy z kołem fortuny. Następnie wiersze dla dzieci przeczytają…. babcia Ania, babcia Renia, babcia Zosia oraz babcia Stasia i babcia Dorotka Nie zabraknie też krótkiej opowieści babci Stasi o dawnym Pierzchowie i Pierzchowcu Na zakończenie spotkania uczestnicy z goframi w ręku obejrzą bajkę w “pierzchowskim kinie objazdowym”.
.
Bardzo ciekawie  zapowiada się też Noc Bibliotek w Książnicach organizowana przez Stowarzyszenie Książnice nad Rabą we współpracy ze Szkołą Podstawową w Książnicach przy wsparciu finansowym Gminy Gdów W piątek i sobotę organizatorzy zaplanowali moc atrakcji m.in. Kiermasz Taniej książki, spotkanie z Agnieszką Martyką, seans filmowy "Moja mama gorylica", koncert zespołu Czereśnie, prezentację z elementami gier i animacji pt. "Poznaj zwierza nietoperza", warsztaty plastyczne, nocną grę terenową oraz grilla. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy po szczegóły na stronę Noc Bibliotek w Książnicach.

Polecamy i zapraszamy!Najnowsze artykuły

InformacjeInwestycje i infrastruktura 11 kwietnia 2024

Kontynuacja budowy kanalizacji w Marszowicach