„Noc Bibliotek” w Gdowie, Pierzchowie i Książnicach

InformacjeKultura 09 października 2023

W tym roku  „Noc Bibliotek” wyjątkowo odbyła się aż w trzech lokalizacjach, a na czytelników czekały atrakcje w Gdowie, Książnicach i Pierzchowie.

W piątek, 6 października  Koło Gospodyń Wiejskich w Pierzchowie przy wsparciu Gminnej Biblioteki Publicznej zaprosiło na gry i zagadki oraz zabawy literackie z kołem fortuny. Następnie wiersze dla dzieci przeczytały: babcia Ania, Babcia Renia, babcia Zosia, babcia Dorotka oraz babcia Stasia. Nie zabrakło także krótkiej opowieści babci Stasi o dawnym Pierzchowie i Pierzchowcu. A na zakończenie mali Pierzchowianie obejrzeli seans w kinie objazdowym.

Gminna Biblioteka Publiczna zaprosiła w piątkowy wieczór uczniów klas III-V szkół podstawowych. Na uczestników czekało wiele atrakcji m.in.: warsztaty edukacyjne, magiczna wyprawa po zakątkach biblioteki, gra towarzyska „mafia” i spotkanie z książką , „Niesamowite przygody 10 skarpetek”. Dzieciaki miały min. możliwość tworzenia postaci literackich, dzięki ich kreatywności powstały prawdziwe pacynki.. a wszystko w nocnej atmosferze tajemnicy, która podkreślała wyjątkowe spotkanie w asyście latarek i bajkowych rekwizytów.

Na „Noc Bibliotek” w Książnicach zaprosiło też Stowarzyszenie Książnice nad Rabą we współpracy ze Szkołą Podstawową w Książnicach, a wydarzenia wsparła  finansowo Gmina Gdów. W piątkowy wieczór organizatorzy zaprosili na kiermasz taniej książki, spotkanie z panią Agnieszką Martyką oraz kino poduszkowe „Moja mama gorylica”. A w sobotni wieczór wystąpił zespół „Czereśnie”, młodzi uczestnicy wzięli udział w nocnej grze terenowej, a pan Piotr Firlej z Kraina Podkowca LIFE+ Podkowiec Towers opowiedział o nietoperzach. Panie Animatorki z projektu Beskid Podkowca zaprosiły na wspólne warsztaty plastyczne. Organizatorzy nie zapomnieli o poczęstunku dla uczestników, były przepyszne domowe drożdżówki, ciasteczka w kształcie nietoperza oraz grill.

Gratulujemy zaangażowania i kreatywności organizatorom i uczestnikom.

Zdjęcia: Stowarzyszenie Książnice nad Rabą, Pierzchów- Mieszkańcy, Wieś.Najnowsze artykuły

InformacjeInwestycje i infrastruktura 11 kwietnia 2024

Kontynuacja budowy kanalizacji w Marszowicach