Tancerki z naszej Gminy w finale Mistrzostw Polski International Dance Organization (IDO) „Hip Hop”

InformacjeKultura 05 kwietnia 2023

W miniony weekend (31.03-01.04.23) w Janowie Podlaskim odbyły się Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization (IDO)  „Hip Hop” organizowane przez Polski Związek Tańca, które były jednocześnie eliminacjami na Mistrzostwa Europy IDO2023 i Mistrzostwa Świata IDO 2023

W mistrzostwach udział wzięły dwie uczennice z naszej Gminy: Dagmara Paruch (11lat) – Szkoła Podstawowa w Gdowie i Zuzanna Szybowska  (12lat) Szkoła Podstawowa w Winiarach. Obie dziewczynki są uczennicami krakowskiej „Szkoły Tańca  Wena”. W trakcie Mistrzostw Dagmara Paruch zajęła 11 miejsce w konkurencji „ Hip Hop Solo żeńskie do lat 12”.

  • W kategorii „Hip Hop Duet do lat 12) Zuzia i Dagmara zdobyły III miejsce.
  • W kategorii „Mini formacja” – (7 tancerzy) zdobyły Mistrzostwo Polski.
  • W kategorii „Formacja” – (24 tancerzy) również Mistrzostwo Polski.

Dziewczynki będą miały możliwość reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Macedonii – Skopje w czerwcu tego roku.

Gratulujemy i życzymy dziewczynom dalszych sukcesów!Najnowsze artykuły