„LODÓWKA PEŁNA ŻYCZEŃ” czyli podziel się posiłkiem z potrzebującymi!

Informacje 06 kwietnia 2022

Zbliża się kolejny piękny okres w tradycji polskich domów. Atmosfera Świąt Wielkanocnych i budzącej się do życia przyrody powodują, że wszyscy nabieramy większej ochoty do działania. Podobnie jak w okresie innych świąt jest to okazja do spotkań, czas, w którym możemy cieszyć się swoją bliskością, rozmową i wspólnym świętowaniem przy stołach.

Chcielibyśmy by taka atmosfera towarzyszyła jak największej liczbie osób. Zdajemy sobie jednak sprawę, że los różnie doświadcza człowieka i niektórym może zabraknąć świątecznej atmosfery, życzliwości, czy choćby dobrego słowa.

Dlatego chcemy ponownie sprawić by święta były piękne dla wszystkich!

Zachęcamy mieszkańców gminy, podobnie jak to miało miejsce w okresie świąt Bożego Narodzenia do włączenia się, po raz kolejny w akcję „LODÓWKA PEŁNA ŻYCZEŃ – PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM”. Poprzednim razem Wasze serca okazały wielką moc, którą dzieliliście się za pośrednictwem „lodówki pełnej życzeń”. Potrawy, które trafiały do lodówki zawsze znajdowały odbiorców i trafiały do potrzebujących. Wierzymy, że dzięki sile serc mieszkańców Gminy Gdów świąteczna atmosfera zawita ponownie w wielu domach. Pamiętając o słowach, że „Dobro zawsze powraca …” zwracamy się z prośbą o udział w naszej wspólnej akcji. Akcję opieramy na ludziach dobrej woli. Chcemy by przekazane jedzenie trafiło do osób samotnych, w podeszłym wieku, bezdomnych i potrzebujących.

W związku z powyższym informujemy, że inaugurujemy akcję „Lodówka pełna życzeń – Podziel się posiłkiem” – edycja wiosenna. Podczas KIERMASZU WIELKANOCNEGO, zaplanowanego w dniu 9 kwietnia 2022 r. przed Urzędem Gminy w Gdowie uruchomiony zostanie PUNKT ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI. Żywność w punkcie będzie zbierana w dniu kiermaszu w godzinach 7.30 – 11.00. Zebrane produkty zostaną dostarczone do „lodówki pełnej życzeń”. Podobnie jak podczas ubiegłej akcji lodówka będzie umieszczona przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gdowie (32-420 Gdów, Myślenicka 145) od dnia 9.04.2022 r. przez cały okres świąteczny. Zachęcamy także, by po świętach jeżeli zostanie w domu trochę jedzenia, nie wyrzucać go, tylko przynieść dla potrzebujących do lodówki.

W okresie funkcjonowania lodówki osoby potrzebujące mogą samodzielnie udać się i po prostu wziąć z lodówki potrzebne artykuły dla siebie.

W przypadku pozostawiania jedzenia w lodówce obowiązuje podstawowa zasada: dzielimy się produktami, które sami chcielibyśmy zjeść i otrzymać. W lodówce oprócz tradycyjnych świątecznych potraw możemy zostawić warzywa, owoce, ciasta, opakowanie chleba, przetwory, a nawet słoik z zupą, której ugotowaliśmy zbyt dużo. Produkty własnego wyrobu należy dokładnie opisać z czego się składają i kiedy zostały przygotowane. Nie zostawiamy natomiast surowego mięsa, produktów zawierających surowe jaja, artykułów nadpsutych i alkoholu.Najnowsze artykuły

InformacjeOświata 30 czerwca 2022

Przedszkolaki ze Szczytnik pomagają innym

InformacjeOświata 29 czerwca 2022

Podsumowanie akcji "Bezpieczne wakacje"

mGmina Gdów

Gmina Gdów w twoim smarfonie! Pobierz i bądź na bieżąco.

Pobierz w App Store Google Play