Na Zarabiu stanął Mobilny Punkt Szczepień

Informacje 30 lipca 2021

Przypominamy, że jutro w godz. 14:00 do 20:00 i w niedzielę od 9:00 do 22:00 na gdowskim Zarabiu funkcjonował będzie Mobilny Punkt Szczepień, gdzie będzie możliwość zaszczepienia się trzema rodzajami szczepionek przeciw Covid-19: Johnson&Johnson, Pfizer/BioNTech, Astra Zeneca. Wszelkie informacje na temat szczepień można uzyskać w Centrum Medycyny Rodzinnej pod numerem 575 000 194.

Okres wakacji to czas, kiedy epidemia koronawirusa wyhamowała, jednak nie może to uśpić naszej czujności. Eksperci alarmują, że jesienią ponownie może nastąpić gwałtowny wzrost zakażeń – mówi Wójt Zbigniew Wojas. O tym, że wirus jest śmiertelnym zagrożeniem przekonałem się sam, dlatego wszystkich przestrzegam przed lekceważeniem zagrożenia. Nie życzę nikomu, aby doświadczył tego, co ja przeżyłem – dodaje gospodarz Gminy Gdów.

Najskuteczniejszym sposobem pokonania niewidzialnego wroga i wygaszenia epidemii są szczepienia ochronne. W naszej gminy funkcjonują trzy Punkty Szczepień. Ze statystyk wynika, że na chwilę obecną tylko około 41% mieszkańców jest w pełni zaszczepionych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i zachęcając niezdecydowanych do szczepień pragniemy poinformować, że 31 lipca br. w godz. 14:00 do 20:00 i 1 sierpnia od 9:00 do 22:00 Gmina Gdów wspólnie z wykwalifikowaną kadrą lekarzy i pielęgniarek z Centrum Medycyny Rodzinnej przygotuje dodatkowy, Mobilny Punkt Szczepień na gdowskim Zarabiu. Wówczas będzie możliwość zaszczepienia się trzema rodzajami szczepionek przeciw Covid-19: Johnson&Johnson, Pfizer/BioNTech, Astra Zeneca. Wszelkie informacje na temat szczepień można uzyskać w Centrum Medycyny Rodzinnej pod numerem 575 000 194.

Zapraszam wszystkich, którzy jeszcze nie zaszczepili się, w tym młodzież od 12 roku życia do skorzystania z przygotowanej oferty (niepełnoletnim przypominam o obecności rodzica lub prawnego opiekuna w Punkcie Szczepień) – mówi wójt Zbigniew Wojas. Proszę Was! Przekonajcie niezdecydowanych do podjęcia decyzji o zaszczepieniu się przeciw Covid-19. Jeszcze raz do Was apeluję, ponieważ sam przekonałem się, jak niebezpieczny, wręcz śmiercionośny może być wirus – dodaje wójt.

By dodatkowo zachęcić mieszkańców do szczepień postanowiliśmy zorganizować konkurs na „najbardziej odporne sołectwo”, w którym przyznamy nagrody dla tych społeczności lokalnych, które w dniach 31 lipca – 1 sierpnia br. uzyskają najwyższy poziom wyszczepienia w Mobilnym Punkcie Szczepień na gdowskim Zarabiu (Regulamin Konkursu do pobrania z Biuletynu Informacji Publicznej). Ponadto, dla osób, które zaszczepią się w Mobilnym Punkcie Szczepień mamy przygotowane drobne upominki.

Zapraszamy do szczepień przeciwko COVID-19. Do zobaczenia w Mobilnym Punkcie Szczepień na gdowskim Zarabiu. Akcja odbywa się przy wsparciu:
- Narodowego Programu Szczepień
- Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
- Ministerstwa Zdrowia
- Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych
- Wojewody MałopolskiegoNajnowsze artykuły

InformacjeSport 05 grudnia 2023

Narodowy Dzień Tenisa Stołowego

InformacjeInwestycje i infrastrukturaSport 05 grudnia 2023

LKS Raba Książnice z nową trybuną

Informacje 05 grudnia 2023

Wigilijny czas w Bilczycach