Narodowy Spis Powszechny. Raport gminny.

Informacje 01 września 2021

70% mieszkańców całej Gminy Gdów wzięło dotychczas udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, a liderami są Szczytniki, Czyżów, Zborczyce i Świątniki Dolne. Nasza gmina bardzo dobrze wypada na tle Powiatu Wielickiego (w całym powiecie spisało się do tej pory około 53,8% osób) i Województwa Małopolskiego (średnia w województwie to 60,8%). Przypominamy, że Spis trwa do 30 września br.

Do wyboru mamy kilka metod spisowych:

Spiszemy się samodzielnie logując się na stronie https://spis.gov.pl lub dzwoniąc na numer infolinii spisowej: 22 279 99 99.

Jeśli nie spiszemy się przez internet lub przez telefon może skontaktować się z nami  telefonicznie lub osobiście rachmistrz spisowy, aby pomóc w dopełnieniu obowiązku spisowego. Rachmistrzowie dzwonią z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej tj. 22 279 99 99.

Samospisu można dokonać również w Urzędzie Gminy Gdów.

Dlaczego tak ważne jest, aby spisać się jak najszybciej i nie czekać z tym do ostatniego dnia spisu? Jeśli przegapimy termin i przypomnimy sobie o spisie już po jego zakończeniu, popełniamy wykroczenie. A to może oznaczać grzywnę – jej wysokość zależy od decyzji sądu i może sięgać nawet 5 tys. złotych. Również odmowa udzielona rachmistrzowi jest traktowana jako niewywiązanie się z obowiązku spisowego, dlatego nie warto zwlekać.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.Najnowsze artykuły

InformacjeInwestycje i infrastrukturaPrzetargi 15 października 2021

Droga Liplas - Wiatowice w remoncie. Występują utrudnienia

InformacjeKulturaOświataInwestycje i infrastruktura 15 października 2021

Jutro kolejna zbiórka podpisów poparcia w sprawie Domu Katolickiego ZORZA

InformacjeOświata 14 października 2021

Święto Edukacji Narodowej 2021

mGmina Gdów

Gmina Gdów w twoim smarfonie! Pobierz i bądź na bieżąco.

Pobierz w App Store Google Play