Nowoczesny sprzęt za 90 000,00zł. trafił do Szkoły Podstawowej z Niegowici

InformacjeOświata 10 listopada 2021

Szkoła Podstawowa z Niegowici, jako jedyna placówka oświatowa z Powiatu Wielickiego, przystąpiła do projektu, dzięki któremu zyskała m.in. nowoczesne doposażenie - wysokiej jakości urządzenia cyfrowe, pomoce dydaktyczne, oprogramowanie….
 

Od maja br. Szkoła Podstawowa w Niegowici uczestniczy w projekcie HUMINE – Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej jako tzw. szkoła modelowa. Przez najbliższe dwa lata (2021/2022 i 2022/2023) zostaną przeprowadzone modernizacyjne zmiany, które dotyczyć będą codziennej dydaktyki, jak i organizacji szkoły i jej infrastruktury cyfrowej. W trakcie projektu nauczyciele nabywać będą nowe kompetencje metodyczne i cyfrowe oraz realizować mini-projekty z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy dydaktycznych m.in.: pracowni robotycznej i Wirtualnej Rzeczywistości. Uczniowie VII i VIII klas będą mieli okazję współtworzyć atrakcyjne projekty edukacyjne w ramach lekcji przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, a także poznania przedsiębiorstw Przemysłu 4.0 i zdobycia nowych kompetencji miękkich, np. pracy w grupie, rozwiązywania problemów, czy krytycznej analizy treści publikowanych w Internecie.

HUMINE to projekt, który powstał w ramach tzw. Pakietu Edukacyjnego – Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Celem projektu jest wyposażenie szkół w wysokiej jakości urządzenia cyfrowe, pomoce dydaktyczne oraz oprogramowanie w celu dokonania przez szkołę transformacji cyfrowej i prowadzenie nauczania metodą STEAM. HUMINE jest odpowiedzią na potrzeby transformacji cyfrowej związane z pandemią COVID – 19, ale ma też większe ambicje: stworzenia regionalnego modelu modernizacyjnej transformacji szkół i dostosowania ich do wyzwań 3 dekady XXI wieku.

RELACJA FILMOWANajnowsze artykuły

InformacjeInwestycje i infrastrukturaSport 22 lipca 2024

794 000 zł dofinansowania na modernizację boisk "ORLIK" w Gdowie i Niegowici

Informacje 22 lipca 2024

KOMUNIKAT