719 600,00 zł dofinansowania na budowę przyszkolnej hali sportowej w Wiatowicach

InformacjeOświataInwestycje i infrastrukturaSport 23 maja 2023

Gmina Gdów otrzymała 719 600,00 zł dofinansowania na budowę nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej w Wiatowicach.

W ramach wieloletniego programu  pn. „Program Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich” Ministerstwa Sportu i Turystki, Gmina Gdów pozyskała środki na budowę hali łukowej o konstrukcji metalowej z powłoką membranową przy Szkole Podstawowej w Wiatowicach.

Zadanie obejmuje wybudowanie boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 9m X 18 m wraz z zadaszeniem o stalowej konstrukcji o wymiarach 14m X 29m, które będzie połączone ciągiem pieszym z istniejącym budynkiem szkoły. W ramach projektu zostanie wykonana podbudowa i nawierzchnia sportowa z PU o wymiarach 9m X 18 m. Wykonane zostanie przyłącze prądu, instalacja zasilająca do lamp, uziemienia, zabezpieczenia prądowe, pomiary instalacji elektrycznej; przyłącze gazu, instalacja zasilająca do promienników, system detekcji gazu, pomiary powykonawcze. W ramach projektu zainstalowane zostanie ogrzewanie C.O. gazowe – nagrzewnice konsolowe 2 X 50 kW, wykonana zostanie wentylacja w formie rolet. Zakłada się realizację zaplecza sanitarno – szatniowego w systemie kontenerowym do 60 m2. Zaplecze wyposażone zostanie w instalację wodno – kanalizacyjną wraz z przyłączem do sieci.

Na hali zainstalowana zostanie dodatkowo wirtualna strzelnica - system szkolno treningowy, który będzie profesjonalnym urządzeniem do szkolenia strzeleckiego indywidualnego i zespołowego. System zawierać będzie moduł projekcji zabudowany w obudowie umożliwiającej łatwe przemieszczanie i instalację systemu oraz broń treningową - repliki ASG działające w systemie blow – black zasilane green – gaz (replika karabinu oraz bezprzewodowe moduły laserowe)

Wartość zadania: 1 028 000,00 zł
Dofinansowanie: 719 600,00 zł
Wkład własny Gminy Gdów : 308 400,00 złNajnowsze artykuły

InformacjeInwestycje i infrastrukturaSport 22 lipca 2024

794 000 zł dofinansowania na modernizację boisk "ORLIK" w Gdowie i Niegowici

Informacje 22 lipca 2024

KOMUNIKAT