Promesy na Ekopracownie w Szkołach Podstawowych w Zręczycach i Jaroszówce

InformacjeOświata 06 czerwca 2023

W siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie odbyło się wczoraj uroczyste wręczenie promes na utworzenie Ekopracowni przyrodniczej dla Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Jaroszówce - dofinansowanie w kwocie 45 000,00 zł oraz na utworzenie Ekopracowni dotyczącej odnawialnych źródeł energii dla Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Zręczycach - dofinansowanie w kwocie 67 500,00 zł.

Promesy odebrali : Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas wraz z Dyrektorami Szkół Podstawowych z Jaroszówki i Zręczyc- Katarzyną Nawrot i Ryszardem Mickiem, którym towarzyszyła delegacja uczniów.

Dofinansowanie jakie Gmina Gdów, we współpracy ze szkołami w Jaroszówce i Zręczycach, pozyskała w ramach naboru uzupełniającego do Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej na zadania z zakresu wyposażenia i utworzenia EKOPRACOWNI w 2 obszarach tematycznych, pozwoli na wyposażenie dwóch ekopracowni, z których będą mogły korzystać szkoły z terenu naszej gminy, jak i powiatu.

Warto zaznaczyć, iż z województwa małopolskiego dofinansowanie otrzymało 11 placówek oświatowych, w tym dwie z Gminy Gdów.

Gratulujemy!Najnowsze artykuły

InformacjeOświataInwestycje i infrastruktura 17 lipca 2024

Podglądamy rozbudowę Szkoły Podstawowej w Bilczycach