XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

InformacjeOświata 15 czerwca 2023

Z okazji XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Szkoła Podstawowa w Niegowici zaprosiła kolejnych gości.Tym razem uczniom klas 0-III czytał Zastępca Wójta Gminy Gdów - Grzegorz Piętak oraz kierownik Tomasz Miszczyk i Anna Serafin z Referatu Leśnictwa, Rolnictwa i Ochrony Środowiska.

Głównym tematem spotkania była rozterki i przygody chłopców z IV b z książki Moniki Borkowskiej – Szmit „Stach i śmieci”. Po wysłuchaniu kolejnego fragmentu opowiadania w dziecięcych głowach zapaliła się detektywistyczna iskierka. Każdy chciał rozwiązać zagadkę: Kto usuwał i niszczył rozwieszane plakaty? Czy akcja, którą zaplanowali bohaterowie – uda się?. W wesołej atmosferze pojawiały się coraz to nowe pomysły i tropy. W kolejnej części spotkania dzieci ochoczo i bez krępującej tremy zadawały pytania Zastępcy Wójta Grzegorzowi Piętakowi.

Pojawiły się pytania dotyczące pracy w szkole, ulubione przedmioty szkolne, obecne obowiązki związane z pracą w Urzędzie Gminy, transport zbiorowy i wiele innych ciekawych zagadnień. Było wesoło i twórczo. Chciałbym serdecznie podziękować dzieciom za miło spędzony czas, a organizatorom pogratulować fajnej inicjatywy i pomysłu. Dziękuję i mam nadzieję – do zobaczenia- posumował pan Zastępca Grzegorz Piętak.

Kolejne przygody bohaterów książki przedstawili pracownicy Referatu Leśnictwa, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Tomasz Miszczyk oraz Anna Serafin. Czytane fragmenty były okazją do dyskusji i pozwoliły poznać nowe tropy. Ekologiczno- detektywistyczna opowieść płynie przeprowadziła słuchaczy w problematykę ochrony środowiska. Zaproszeni goście przygotowali film „Śladami naszych odpadów”, turniej „Koło fortuny” oraz test z sortowania śmieci.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały eko-upominki.Najnowsze artykuły

InformacjeOświataInwestycje i infrastruktura 17 lipca 2024

Podglądamy rozbudowę Szkoły Podstawowej w Bilczycach