Zielony zakątek dla przedszkolaków

InformacjeOświata 16 maja 2024

Z piękną inicjatywą wyszła Rada Rodziców Przedszkole Samorządowe w Gdowie, która postanowiła zadbać dla maluchów o zieloną przestrzeń wokół budynku i stworzyć ogród sensoryczny.

Autorką projektu ogrodu jest Przewodnicząca Rady pani Agnieszka Kasprzyk-Obrał, a w jego realizację zaangażowali się rodzice, pani dyrektor, pracownicy i same przedszkolaki. Pierwsza część prac przygotowawczych została wykonana w sobotę 11 maja.

Dziękujemy wszystkim biorącym udział w dzisiejszej akcji za zaangażowanie, wykopanie połowy własnych ogrodów, przetrzebianie nadrzecznych zarośli w poszukiwaniu wierzby, kopanie w trudnej ziemi, przygotowanie pięknych rabat na warzywa, podlewanie, bo nawet deszcz nie dał rady i poświęcenie swojego wolnego, sobotniego czasu, by zrobić coś pożytecznego- podsumowali inicjatorzy.

Przed nimi dalszy etap pracy obejmujących wykonanie m.in: altan wierzbowych, ścieżek, zakątków traw, rabat ziołowo-warzywnych, małej architektury (na zakup której Przedszkole ubiega się o środki zewnętrzne). Pomysł wsparł również Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas, dzięki czemu ogród wzbogaci się o nasadzenia drzew i krzewów.

Gratulujemy  zaangażowania  i trzymamy kciuki za realizacje pomysłu!

Fot. Przedszkole Samorządowe w Gdowie

 Najnowsze artykuły