Piknik Rodzinny z okazji Święta Ziemi Gdowskiej 2021

1 sierpnia czekamy na Was na Zarabiu w Gdowie, gdzie odbędzie się Piknik Rodzinny z okazji Święta Ziemi Gdowskiej.

W tym roku imprezie plenerowej towarzyszy niecodzienny koncert dedykowany pracownikom służby zdrowia, podczas którego wystąpi Marek Piekarczyk oraz dwa wydarzenia kulinarne, pierwsze organizowane przez LGD Dolina Raby tj. X Festiwal Rosołu, natomiast drugie to Festiwal Podpłomyka Plebańskiego.

Rozpoczynamy o godzinie 15-tej od show dla najmłodszych widzów. Roztropna Delcia, śmieszny Piko i przemądrzały Szczuromir - pluszaki o bardzo dużych gabarytach, zaproszą najmłodszych do wspólnej zabawy. Będzie kolorowo i radośnie. Ale to nie koniec atrakcji dla dzieci. Po przedstawieniu zapraszamy wraz z rodzicami oraz starszym rodzeństwem do udziału w warsztatach plastycznych, podczas których wykonamy "Totem Rodzinny", który potem będzie brał udział w konkursie. Nie zabraknie również animacji dla dzieci, dmuchańców oraz spotkania z pszczelarzami.

O godzinie 16.oo zapraszamy na oficjalne otwarcie Pikniku, po którym Mistrz Kuchni Mariusz Szwed zaprosi na pokaz kulinarny. Kolejno na scenie pojawią się laureaci konkursu "Ogrodu Serce Mocniej Zabiło" oraz konkursu plastycznego "Pamiętamy", gdzie nastąpi podsumowanie oraz oficjalne wręczenie dyplomów i nagród.

O godz. 16.45 zapraszamy na pokaz tańców hiszpańskich, a następnie na wspólną biesiadę z zespołem Tequila Band.

Punktem kulminacyjnym będzie Koncert Orkiestry Baczków, który poprzedzi występ Gwiazdy Wieczoru - Marka Piekarczyka.

Zapraszamy do strefy gastronomicznej, gdzie będzie można skosztować pysznego rosołu oraz podpłomyka. Ponadto będzie można zakupić produkty i dania regionalne, pyszne lody, napoje regionalne oraz wiele innych produktów.

W czasie Pikniku odbędzie się zbiórka funduszy na leczenie i rehabilitację Weroniko Płonki z Fałkowic. Zachęcamy do wsparcia.

Akcja: Szczepimy się!
Podczas Pikniku będzie można zaszczepić się przeciw Covid-19 w mobilnym punkcie szczepień. Dostępna będzie jednodawkowa szczepionka firmy Johnson&Johnson oraz szczepionki AstraZeneca i Pfizer. Osoby, które zaszczepią się w tym dniu będą miały szansę wygrać atrakcyjne nagrody.

W tym dniu będzie również dostępne stoisko Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Dodatkową atrakcją kulturalną będzie wystawa plenerowa "Tradycyjnie Nowoczesne" - prezentująca dorobek Kół Gospodyń Wiejskich gminy Gdów oraz wystawa prac uczestników konkursu plastycznego "Pamiętamy".

Prosimy pamiętać o częstym myciu i dezynfekowaniu rąk, zabraniu ze sobą maseczek zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci, gdyż zaleca się ich stosowanie podczas przebywania w skupiskach ludzi, gdy przestrzeganie dystansu społecznego nie będzie możliwe.

Informacja organizacyjna: samochody będzie można zostawić na parkingu na Zarabiu przy Strefach Rekreacji oraz na tymczasowo utworzonym parkingu na boisku "Zagaje" (przy wjeździe na Zarabie). Ponadto przypominamy, że parkingi w Gdowie znajdują się m.in na placu przy Urzędzie Gminy, za remizą OSP, pod kościołem- obok sklepu GS, przy budynku Szkoły Podstawowej w Gdowie na ul. Szkolnej.

Centrum Kultury w Gdowie


 Piknik Rodzinny z okazji Święta Ziemi Gdowskiej 2021