Powiatowe obchody 104. rocznicy powstania Policji

Informacje 26 lipca 2023

25 lipca, na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbyły się powiatowe obchody 104. rocznicy powstania Policji.

W uroczystości wzięli udział funkcjonariusze z powiatu wielickiego, szefowie jednostek Policji z sąsiednich powiatów, parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu powiatowego, wójtowie i burmistrzowie gmin z powiatu wielickiego oraz przedstawiciele szeregu instytucji współpracujących na co dzień na rzecz bezpieczeństwa. Tradycyjnie, podczas Święta Policji wręczono funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Uroczystość była również okazją do uhonorowania osób szczególnie zasłużonych dla Policji oraz nagrodzenia funkcjonariuszy za dotychczasową pracę. Wójt Gminy Gdów złożył List Gratulacyjny dla asp. sztab. Tomasza Dudy, dzielnicowego Komisariatu Policji w Gdowie, za zaangażowania w wykonywanie obowiązków na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie Gminy Gdów oraz  pomoc niesioną osobom pokrzywdzonym przemocą domową.

Słowa podziękowania i życzenia dla funkcjonariuszy złożył m.in. Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Michał Ledzion, Komendant Powiatowy Policji młodszy inspektor Mirosław Strach, Poseł na Sejm Urszula Rusecka i Wicestarosta Wielicki Henryk Gawor. Podziękowanie za wsparcie dla działań Policji odebrał z rąk Komendanta Powiatowego również Gospodarz Gminy Gdów Zbigniew Wojas.

fot. Gmina Gdów i Powiat Wielicki


fot.Powiat Wielicki
fot. Powiat Wielicki
fot.Powiat Wielicki

Najnowsze artykuły