Przybywa zakażeń koronawirusem. Dbajmy o siebie i najbliższych

Informacje 02 listopada 2021

Od kilku tygodni obserwujemy ponowny wzrost zakażeń koronawirusem. Według piątkowego komunikatu mamy 9387 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia i 102 zgony z powodu koronawirusa. To najwięcej zakażeń od 24 kwietnia 2021r.

W związku z tym Wójt Gminy Gdów apeluje o przestrzeganie aktualnie obowiązujących obostrzeń, stosowanie zasady DDM (dystans, dezynfekcja, maseczka) i zachęca do sczepień przeciwko COVID – 19.

Apel o ograniczenie bezpośrednich wizyt
W związku ponownym wzrostem zakażeń koronawirusem apelujemy do Mieszkańców, aby jeśli to możliwe ograniczać osobiste wizyty w instytucjach publicznych, placówkach handlowych i usługowych, obiektach z branży gastronomicznej i rozrywkowej. Tylko w pilnych i niecierpiących zwłoki przypadkach zalecane jest załatwienie spraw osobiście w instytucjach, natomiast w wielu sytuacjach możliwy jest o kontakt telefoniczny lub drogą elektroniczną.

Co z obostrzeniami?
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przyznał, że po długim weekendzie, we wtorek, w Ministerstwie Zdrowia zbierze się sztab. Jeden z tematów to ewentualne nowe obostrzenia w wybranych powiatach.

W zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa musimy zaangażować się wszyscy, bez wyjątku. Dlatego postępowanie każdego z nas musi być zgodne z zaleceniami służb sanitarnych, w poczuciu odpowiedzialności za rodzinę i najbliższych.


Najnowsze artykuły

Informacje 21 czerwca 2024

Weekendowe propozycje

Informacje 21 czerwca 2024

Apel o racjonalne korzystanie z wody